
Muziek op de Markt gaat laatste week in
Door: Siem van der Burg AlgemeenDe afgelopen weken speelden een zeer gevarieerd gezelschap aan bands in de muziektent op de Markt in Oudewater. Het weer zat mee. Er werd geen enkel optreden afgelast. Één optreden werd van de zondagavond naar de zondagmiddag verplaatst om omwonenden een plezier te doen en vanwege het feit dat de zondagavonden daarvoor niet zoveel aantrekkingskracht bleken te hebben. De terrassen zaten bij de meeste optredens vol met liefhebbers uit de regio en met toeristen die genoten van de muziek, een hapje en een drankje.
In het weekend van 17 tot en met 19 juli was het bij Muziek op de Markt de beurt aan de Oudewaterse bands. The Clan speelde op vrijdag en op zaterdag was het de beurt aan de Outlaws. Zondag 19 juli sloot de band Messed Up het weekend af.
Op vrijdag 24 juli speelde Rock Division nadat die middag eerst het groot (ex) tante Pietje schaaktoernooi had plaatsgevonden. Zaterdag 25 juli speelde Windfall. Zij zijn een begrip in Oudewater. De band bestaat al sinds 1977 en is continue actief gebleven. Het weekend werd afgesloten door de Woerdense jazzband Just Us.
Vrijdag 31 juli speelde Blues Mission voor een vol terras en op zaterdag deed HippZ hetzelfde. Het optreden van zanger Roberto op 2 augustus werd verplaatst van de avond naar de middag. Het verplaatsen had effect want ook nu zaten de terrassen weer helemaal vol.
Het programma voor de laatste week
Op woensdag 5 augustus treden de Vlister Zangers op tijdens de inmiddels traditionele Mosselavond van het Stadscafé. Daarna treedt een nog onbekend gezelschap op. Op zaterdagavond 8 augustus spelen Cliff and his Lone Stars Indo-rock, rock-’n-roll, country en oldies uit de jaren ‘50 en ‘60. Het slot van Muziek op de Markt 2026 wordt verzorgd door de Aarebeijenplukkers uit Roelofarendsveen. Een deel van de muzikanten van dit gezelschap zijn de voorgaande twee seizoenen te bewonderen geweest in blaaskapel Ladder(s)zat. De Aarebeijenplukkers spelen Böhmische- en Egerländer muziek. De groep staat voor gezelligheid, feest en vrolijke muziek. Het optreden begint om 14.30 uur en eindigt omstreeks 18.00 uur.


















