V.l.n.r.: Sandra, Wanda, Suzanne, Ada onder Sandra.Koningsdag.
V.l.n.r.: Sandra, Wanda, Suzanne, Ada onder Sandra.Koningsdag. Foto: JS

Oliebollenactie levert mooi bedrag op voor Met je hart

Door: Hanneke Stoof Algemeen

In Linschoten lijken oliebollen en Koningsdag onlosmakelijk met elkaar verbonden. Wat ooit begon als een eenvoudige inzamelingsactie voor korfbalvereniging Luno, groeide in de loop der jaren uit tot een geliefde traditie waarbij oud-korfballers en familie zich inzetten voor het goede doel.

Initiatiefneemster Mieke Wijnen begon destijds met een tombola om geld op te halen voor Luno. Later werden de lootjes ingeruild voor oliebollen en met apparatuur van het plaatselijke mannenkoor ontstond een jaarlijks terugkerend evenement waar velen naar uitkeken.

Een jaar pauze

In 2025 bleef de vertrouwde baklucht echter uit. De groep besloot een jaartje over te slaan. Toch begon het na verloop van tijd weer te kriebelen en werd besloten opnieuw de handen uit de mouwen te steken.

Dit keer werd gebakken voor de Stichting Met je hart Montfoort-Linschoten, een stichting die zich inzet tegen eenzaamheid onder ouderen.

Vroeg uit de veren

Al vroeg in de ochtend, om klokslag 07.00 uur, stonden de oud-korfballers en hun familie paraat om het beslag te verwerken. Uiteindelijk werden maar liefst twaalf tonnen beslag weggebakken. Om 14.00 uur waren zij ‘los’.

Volgens Ada de Vries verliep de actie uitstekend. “De laatste twee zakken hebben wij bij Abrona gebracht”, vertelde zij.

Mooie opbrengst

De inspanningen leverden een prachtig resultaat op. De netto-opbrengst kwam uit op maar liefst 1100 euro. Vier dames van het kernteam van Met je hart namen de cheque in ontvangst uit handen van Ada de Vries.

Met je hart Montfoort-Linschoten heeft inmiddels 64 ouderen aangesloten bij de stichting. Daarnaast zetten 34 vrijwilligers zich actief in om eenzaamheid onder ouderen tegen te gaan door ontmoetingen en activiteiten te organiseren.

Blik op het lustrum

Of er al een bestemming is voor het geld? Danielle Cabri, lid van het kernteam van de stichting, vertelde dat de stichting volgend jaar een lustrum viert. “We hebben nog niet echt plannen, maar we willen het daarvoor gaan gebruiken.”

Koningsdag.
V.l.n.r.: Sandra, Wanda, Suzanne, Ada onder Sandra.Koningsdag.
Oliebollenactie levert mooi bedrag op voor Met je hart 1 uur geleden
The Wieners
Deze week in Concordia 3 uur geleden
Afbeelding
Open Dag en feestelijke opening landwinkeltje bij Proeftuin van Linschoten 5 uur geleden
'Depressie'-vereniging heeft een 'Support'-lotgenotengroep
‘Depressie’-vereniging heeft een ‘Support’-lotgenotengroep 7 uur geleden
Het begin was nat.
Sponsortocht voor Kika 9 uur geleden
De Open Muziekdag belooft een leuke en inspirerende ochtend te worden.
Open Muziekdag 10 uur geleden
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 12 uur geleden
Ascelien en Jannie.
Laatste dag Ballensnoeperij trekt nog volop gisteren