Afbeelding
Foto: pr

‘Beklemd in de enclave Bihac - In de schaduw van Srebrenica’

Door: Siem van der Burg Algemeen

Veteranenborrel in Montfoort met een lezing van Luitenant-kolonel Ad van de Kreeke

Op zaterdag 28 maart zal er tijdens de twee maandelijkse veteranenborrel van de stichting Veteranen Lopikerwaard in Montfoort een lezing worden gegeven door veteraan en auteur Ad van de Kreeke. Ad werd meerdere malen uitgezonden naar verschillende crisisgebieden en diende in Libanon, Bosnië en Afghanistan.

Over zijn uitzending als VN-waarnemer in Bosnië schreef Ad het boek “Beklemd in de enclave Bihac” en geeft hiermee een ontroerend en onthutsend beeld van en over het leven in de omsingelde Bihac pocket tijdens de oorlog in het voormalige Joegoslavië in 1994-1995. Met oog voor detail en zonder zichzelf te sparen doet Ad verslag van zijn tijd als VN-waarnemer in een door oorlog verscheurd Joegoslavië. Wat begint als een jongensdroom verandert al snel in een rauwe confrontatie van onmenselijkheid, politieke onmacht en innerlijke strijd om mentaal overeind te blijven.

Voor veel veteranen zullen delen van zijn verhaal herkenbaar zijn. Door zijn oprechtheid over de gevolgen, zijn de lezing en het boek ook voor het thuisfront van de veteraan interessant en wellicht voor eenieder die interesse heeft in militaire geschiedenis.

De lezing start om 16.00 uur, de zaal is geopend vanaf 15.45 uur. De entree is gratis. Aanmelden is niet nodig. Locatie: Restaurant De Posthoorn, Achthoven Oost 28 te Montfoort. De lezing duurt ongeveer een uur. Na afloop is er de gelegenheid om onder het genot van een drankje en een hapje gezellig na te praten. Dit wordt aangeboden door de Stichting Veteranen Lopikerwaard. Ook is het mogelijk om het boek ‘Beklemd in de enclave Bihac’ aan te schaffen en eventueel te laten signeren door de auteur.

Afbeelding
Borstcrawl of op zijn hondjes? 12 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe voorzitter voor Stichting Veteranen Lopikerwaard 13 uur geleden
Afbeelding
Uitslag Lange Willem Trofee (Camping de Boerderij) 17 uur geleden
Een deel van het Team Willeskoppig bij het beeld van de Willeskopper Stier.
Fiets of wandel mee voor meer onderzoek naar hersenkanker 19 uur geleden
Afbeelding
Mooie actie op stapel om kwetsbare gezinnen in Oudewater te helpen 26 aug, 19:00
Amoa van den Hoogen en Julia Looman.
Run & Rave bij Best You Oudewater 26 aug, 18:00
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 26 aug, 13:00
Afbeelding
Jober Thoen toernooi 26 aug, 10:00