Mythe in het Muziekhuis
Mythe in het Muziekhuis Foto: PR

Mythe in het Muziekhuis

Door: Aad Kuiper Algemeen

“Een prachtige, gelaagde voorstelling, ik heb genoten”, “Echte personages, fantastisch gespeeld”. Deze en soortgelijke reacties van het publiek waren te horen na de toneelvoorstelling ‘we maken een mythe’. Een toneelstuk van Nelleke den Boer in de regie van Joke van Diest en gespeeld door een gelegenheidsgroep van acteurs, afkomstig uit Oudewater.

In het sfeervolle Muziekhuis Oudewater werd de voorstelling het afgelopen weekend drie keer gespeeld voor een volle zaal. De toeschouwers zagen hoe een toneelgezelschap enthousiast begint met de repetities van een klassieke tragedie, het verhaal van Perseus die het monster Medusa bevecht. Een verhaal over sterke mannen en zwakke vrouwen die veelal het slachtoffer zijn. Gaandeweg raken de spelers verstrikt in discussies en ruzies over de hardnekkige rolpatronen waarin vrouwen en mannen ook nu nog vast lijken te zitten. In de inleiding voorafgaand aan het stuk werd dit thema samen met het publiek verder uitgediept.

Tot slot, gehoord in de foyer na afloop: “Goed dat er in Oudewater ook ruimte is voor dit soort theater”. Een compliment voor de makers én voor het publiek.

Afbeelding
PJGU Truck en tractorpulling evenement Montfoort 6 uur geleden
Afbeelding
Kinderen schrijven krantenartikelen voor BiebFabriek 9 uur geleden
(Foto: Bert van der Horst).
Verjaardag 14 uur geleden
Afbeelding
Derde editie Zomerkerk BIJ-Johannes in Montfoort 4 aug, 18:00
Afbeelding
Koffie en rondleidingen in Grote Kerk 4 aug, 14:00
Afbeelding
Uitslag Jeugd NFM Finale 4 aug, 12:00
Afbeelding
Rustig duivenweekend 4 aug, 09:00
Afbeelding
Wat als je kind uit het systeem valt? 2 aug, 10:00