Treintje van de HEMA.
Treintje van de HEMA. Foto: Bert van der Horst

Kerstmarkt 2.0 gezellig druk

Door: Aad Kuiper Algemeen

De Oudewaterse kerstmarkt 2.0 was ondanks een aantal schoonheidsfoutjes voor en door de bezoekers door de bank genomen gezellig druk met ook een aantal bijzonder mooie prestaties.

Heel jammer van de programmaonderdelen die niet liepen zoals was afgesproken. Zo liet de organisatoren weten, dat ook zij het vervelend vonden dat niet alles op de afgesproken tijd plaatsvond, maar dat ze desondanks blij waren met alle inzet en enthousiasme van iedereen die mee heeft gewerkt. En dat ze natuurlijk blij waren met het uiteindelijke gezellige sfeervolle resultaat.

Terecht, want er stonden ook heel heerlijke ervaringen tegenover. Zo was het optreden van vocaal ensemble LUX een genot om naar te luisteren en het ringwerpen de arrenslee mét Kerstvrouw en andere kraampjes een leuke tussenstop en het treintje van de HEMA zat bijna voortdurend volgeboekt. Seyl en Treyl hebben zich enthousiast gepresenteerd, vooral bij beide kerken. Ook bij de Grote Kerk was het goed toeven.

Ondanks de af en toe valse noot, was de Muziekgroep Oudewater, zeker sfeerverhogend, fijn dat ze er waren, in hun bijzondere kledij. Peter Lücker (GVO) over de speurtocht: “Ongeveer honderd volwassenen en kinderen hebben gisteravond de lichtjeswandeling in de binnenstad gelopen met een vragenformulier van de Geschiedkundige Vereniging Oudewater in hun handen. Na afloop bleken er vier formulieren foutloos te zijn ingevuld. Marja Knotters van de organisatie heeft willekeurig bepaald wie de eerste, de tweede en de derde prijs krijgen. Het gaat om Oudewater gerelateerde prijzen. De prijswinnaars zijn inmiddels via de mail op de hoogte gesteld.” En dan de Vocal Kids: in één woord: geweldig! ‘Als een lichtje in het donker, willen ze er voor ons allen zijn’; een mooie kerstgedachte én heel goed gebracht.

Het was weer smullen, letterlijk en figuurlijk, op de kerstmarkt in de St. Franciscuskerk zeker als je daar kwam terwijl Linda de Jong aan het zingen was. Maar ook het popkoor bij de Muziekschool was absoluut genieten. Kortom: ondanks de schoonheidsfoutjes een gezellige kerstmarkt 2.0.

Ringwerpen bij de Kerstvrouw.
Vocal Kids.
Muziekgroep Oudewater.
Linda de Jong in de Sint Franciscuskerk.
Popkoor bij het Muziekhuis.
Ascelien en Jannie.
Laatste dag Ballensnoeperij trekt nog volop 2 uur geleden
Afbeelding
Afsluiting rotonde Johan J. Vierbergenweg in Oudewater 3 uur geleden
Even lekker knutselen en schminken.
Open boerderijdag bij ‘de Elihoeve’ van familie de Vor 4 uur geleden
Afbeelding
Pinksterviering Haastrecht 7 uur geleden
Still Blue verzorgde hun optreden met zichtbaar veel plezier, wat het publiek helemaal meetrok.
Geslaagd SPV ‘81 jubileumweekend trekt veel bezoekers 11 uur geleden
Afbeelding
Jubileumwedstijd SPV ’81- De Rebellen 12 uur geleden
Foto: Peter Lücker
Lezing: De grote ontginning van het Hollands-Utrechts veengebied 13 uur geleden
V.l.n.r.: Koen, Richard en Klaas.
Nieuw Benelux-record en podiumplaatsen voor Richard Proost Sport tijdens Hyrox Heerenveen 20 mei, 20:00