Op de dorpsbrug.
Op de dorpsbrug. Foto: Hanneke Stoof

Blije gezichten bij frisse, zonnige intocht van Sinterklaas

Door: Hanneke Stoof Algemeen

Onder een waterig maar vriendelijk zonnetje maakte Sinterklaas zaterdag zijn feestelijke entree in Linschoten. Ondanks de frisse temperatuur stonden veel kinderen, ouders en grootouders langs de kade te wachten op de Sint.

Vanwege de smalle rivier De Korte Linschoten arriveerde Sinterklaas ook dit jaar weer met een klein stoombootje aan de ‘5 Decemberkade’. Een aantal Pieten, nog altijd een beetje gespannen na het hachelijke avontuur in Gouda waarbij een bootje zonk, kozen ervoor lopend te komen.

Warm welkom en vrolijke muziek

Sint en zijn gevolg werden hartelijk ontvangen door burgemeester Petra van Hartskamp en Hans Bakker namens Libel. Het fanfarekorps van Linfano liet zich van zijn vrolijke kant zien en speelde leuke meezingers, en bij het vertrek van de Sint, ook wat moeilijkere Sinterklaasnummers. Ondanks de koude vingers lukte het hen prima. Op de vraag aan saxofoniste Ineke Ros of ze stond te ‘vernikkelen’ met haar koperen saxofoon in handen, moest ze lachen: ‘Je wilt niet weten hoeveel lagen kleding ik onder mijn jas draag!’”

Stoet in antieke brandweerauto

Na het zingen door het publiek stapte Sinterklaas met gevolg in de antieke brandweerauto. Via de Dorpstraat trokken zij richting het Dorpshuis De Vaart. Langs de route zorgde de Melody Percussion Band van Linfano voor aanstekelijke Sinterklaasmuziek, waardoor de feeststemming geen moment wegzakte.

Feestelijke afsluiting in De Vaart

De intocht werd vervolgd in De Vaart, waar de grote zaal afgeladen vol stond met enthousiaste kinderen en hun ouders. De jonge dansers van Studio Max Dance verzorgden een sprankelende demonstratie. Daarna mochten kinderen tot acht jaar persoonlijk bij de Sint langs. Ze gingen naar huis met pepernoten en een cadeautje.

Een geslaagde dag

Met een vrolijke intocht, veel muziek en blije kinderen kunnen Sinterklaas en zijn Pieten terugkijken op een bijzonder geslaagde dag.

Sint in aantocht.
Sint in aantocht.
Bordes.
Afbeelding
Kleine Sint.
Grote Piet.
Baby pietjes.
Melody Percussion Band.
Feest in de zaal.
Afbeelding
Na de verkiezingen begint de werkelijkheid 13 uur geleden
Anderhalf jaar geleden werd een iep langs de Oost-IJsselkade in Oudewater door de bliksem getroffen
De iep 21 uur geleden
Afbeelding
Montfoort bereidt zich voor op mogelijke spoednoodopvang vluchtelingen 20 jun, 20:00
Tijdens de pauze werd het aardewerk dat Iris mee had genomen uitgebreid bekeken.
Archeologen zien nieuwe aanwijzingen bij De Bleek 20 jun, 18:00
Op 11 juni opent de expositie Wise Women in de Heksenwaag.
Wise women in Museum de Heksenwaag 20 jun, 15:00
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 20 jun, 12:00
Afbeelding
Kerkdienst anders begaafden 20 jun, 09:00
Organist Leander van den Bos uit Goes bespeelt het monumentale Van Damorgel.
Orgelbespeling in Hervormde Kerk Haastrecht 19 jun, 20:00