Prachtige Keltische klanken in de Commanderije
Prachtige Keltische klanken in de Commanderije Foto: PR

Prachtige Keltische klanken in de Commanderije

Door: Sjoukje Dijkstra Algemeen

Afgelopen zondagmiddag trad de formatie Clachàn op in de Commanderije in Montfoort, georganiseerd door Cultureel Montfoort. Voor een uitverkochte zaal, toverde de zesmans formatie de zaal om in Keltische sferen. Muziek uit o.a. Ierland bracht je naar de cliffs of Moher aan de ruige westkust van het land.

De band gebruikt een heel arsenaal aan instrumenten. Naast gitaar, piano en viool, kwamen er ook een Ierse doedelzak, een mandoline, concertina’s (soort accordeon), fluiten en een cittern (soort gitaar) voorbij.

Er werden bestaande Keltische nummers gespeeld, maar er werden ook een aantal eigen composities gebracht. Het enige vrouwelijke lid van de band, Marianne Voet, heeft een aantal gedichten van de Ierse schrijver William Butler Yeats op muziek gezet. Iets wat door sommige mensen voor onmogelijk werd gehouden, mag toch een zeer geslaagd experiment genoemd worden. De nummers misstonden niet bij het oorspronkelijke repertoire. Na afloop van de voorstelling kreeg de band een welverdiende staande ovatie.

Afbeelding
Concert Amicitia in de Franciscuskerk 10 uur geleden
Afbeelding
Ervaar Oudewater in volle breedte 12 uur geleden
Afbeelding
Nieuw in de bibliotheek Montfoort: 15 uur geleden
Afbeelding
Als de weg belangrijker wordt dan het doel 19 uur geleden
Lokvloeistof met hoornaar (foto's van Han Buijze).
Vierde nest Aziatische hoornaar in Linschoten verwijderd 18 okt, 19:00
(Foto: Pleun Harzing).
Lara zoekt hulp 18 okt, 17:00
Afbeelding
Natuurwerkdag op De Snip 18 okt, 10:00
Afbeelding
Nest met Aziatische hoornaars verwijderd 17 okt, 17:00