
Vlister Openlucht Baden start seizoen met mooie activiteiten
Door: Mireille van der Ham AlgemeenDonderdag 1 mei is het eindelijk zover, de vertrouwde en fijne openluchtbaden in Haastrecht en Stolwijk starten hun zwemseizoen. Er staan al een aantal mooie activiteiten op het programma. Met hopelijk veel lekkere temperaturen kan het niet anders dan weer een prachtig seizoen worden.
Start seizoen
Iedereen die niet kan wachten om een duik te nemen is van harte welkom op donderdagochtend 1 mei. Zowel Natuurlijk de Loete als Ons Polderbad zijn deze ochtend geopend. In Stolwijk opent het bad om 07.30 en in Haastrecht om 08.00 uur. Beide baden zijn geopend tot 11.00 uur met een koffieochtend; u krijgt een heerlijk kopje koffie of thee met een koekje om de start van het seizoen te vieren.
Vrijheidsmaaltijd 5 mei
Op 5 mei staan we samen stil bij 80 jaar vrijheid in Nederland. Vrijheid is kostbaar en nooit vanzelfsprekend. In beide openluchtbaden bent u welkom om dit te vieren met een Vrijheidsmaaltijd. De Vrijheidsmaaltijd bestaat uit een gratis kop soep met een vers broodje. Elk jaar wordt de Vrijheidssoep bedacht door een bekende chef. Dit keer is dat niemand minder dan Jet van Nieuwkerk, bekend van haar programma’s op 24Kitchen, haar kookboeken of ‘Tip van Jet’. Samen met haar 90-jarige oma Jeanne van Munster bedacht ze de Vrijheidssoep 2025. Haar grootmoeder mag dan negentig zijn, maar de ingrediënten werden gewoon via Whatsapp bepaald: tomaten, prei en courgette bijvoorbeeld. Na een tijdje heen-en-weer geapp kwamen Jet en Jeanne tot het recept en was hun Vrijheidssoep geboren: het werd een minestronesoep. U kunt zich nu aanmelden om gezellig mee te lunchen, verhalen te delen, het verleden te herdenken en meteen een heerlijke plons te nemen. Omdat de organisatie graag weet hoeveel broodjes en soep zij in moeten slaan is aanmelden verplicht. Dit kan door een mail te sturen via activiteitencommisie@vlisterbaden.nl of u kunt bellen naar manager Demi Sweep op nummer 06-34862421. Broodje en soep staan om 13.00 uur klaar, aansluitend zal de historische vereniging aanwezig zijn met een mooie bijdrage.
Dauwzwemmen
Op donderdag 29 mei (Hemelvaart) is er dauwzwemmen in beide baden. Voor een actief begin van de vroege ochtend start er bij beide baden om 05.45 uur een wandelgroep. Deelnemers kunnen meelopen met een 1 kilometer- of een 3 kilometergroep. In Stolwijk is dit in samenwerking met sportief wandelen Stolwijk en Bergambacht, in Haastrecht wordt de wandeling door vrijwilligers georganiseerd. Daarna kan er tussen 06.00 en 07.30 uur een frisse duik genomen worden. Er kan gekozen worden om alleen te wandelen, alleen te zwemmen en voor de echte ultieme ervaring van een frisse, actieve ochtend, met hopelijk een mooie zonsopkomst, kunnen beide gedaan worden. Aanmelden kan bij de kassa, graag van te voren zodat ook hier rekening met inkopen gehouden kan worden.
Natte gymles
Ook dit jaar zijn de basisscholen blij dat zij in de zwembaden terecht kunnen voor het schoolzwemmen, tegenwoordig ook wel bekend als de ‘natte gymles’. De gymleerkracht, wie ook al heel wat jaren ervaring heeft als badmeester, zal samen met nog een badjuf de kinderen, in plaats van de reguliere gymles, in het zwembad les gaan geven.
Op de hoogte blijven
Om nooit meer belangrijk zwembadnieuws te hoeven missen is er een whatsapp-nieuwsgroep geïntroduceerd. Elk bad heeft afzonderlijk een whatsappgroep waarin u op de hoogte gehouden wordt van updates over lesuitval, bijvoorbeeld bij onweer, last minute events, zoals een opblaasmiddag bij mooi weer. U bent dus meteen op de hoogte van activiteiten en belangrijke mededelingen. Reageren in deze groep is niet mogelijk, zodat de berichten ook binnen de perken blijven. In het facebookbericht hierover staat een link om aan te melden voor deze whatsappgroep of u kunt de QR-code scannen om altijd up-to-date te blijven.














