De verhalenvertellers ontvingen bloemen en applaus.
De verhalenvertellers ontvingen bloemen en applaus. Foto: Mireille van der Ham

Verhalencafé in De Haven in Haastrecht

Door: Mireille van der Ham Algemeen

In 2020 heeft de Verhalencompagnie het Verhalencafé in het leven geroepen. Eerdere edities vonden in Theater Concordia plaats, zondag 6 april werd hiervoor voor het eerst het podium van De Haven gebruikt.

Vertellen of luisteren

Ruim veertig kaarten werden er dit keer verkocht aan mensen die graag naar verhalen komen luisteren. Onder het genot van een drankje, relaxed op een stoel luisteren naar wat de mensen op het podium te vertellen hebben. Om op dat podium te gaan staan is een dosis lef nodig. Met name het eerste deel van het programma, het open podium, kan gedurfd zijn. Het open podium is er voor iedereen die iets wil delen. Dit hoeven geen professionele vertellers te zijn, al mag dat wel. Een verteller kan iets vertellen uit eigen leven, een volksverhaal of sprookje. Het kan iets zijn wat ze hebben meegemaakt of zelf hebben geschreven en graag willen delen. Het gaat niet om de meest perfecte voorstelling, maar om het plezier in het delen van het verhaal.

Actieve Haastrechtse

Onze collega-redacteur, Hester van der Vlist, beet het spits af op het open podium. Hester groeide op en woont nog steeds met veel liefde in Haastrecht en staat bekend als zeer actieve Haastrechtse. Zij werd benaderd door haar oude schoolmeester Rein Versluis om mee te doen, omdat Rein wist dat Hester iets te vertellen had wat gehoord mag worden. Met gezonde spanning en misschien even een klein beetje uit haar comfortzone nam Hester stoer plaats voor haar verwachtingsvolle publiek. Met een mooi en herkenbaar verhaal over onder andere Speeltuin De Kleine Betuwe, de paddenstoel uit deze speeltuin in haar voortuin, Zwembad Natuurlijk de Loete en de vele vrijwilligers die Haastrecht rijk is doorstond Hester haar debuut in het Verhalencafé. Nadat Hester een verdiend applaus kreeg waren Annette van der Wegen uit Baarn en Christoffel Kik uit Gouda aan de beurt om hun verhaal te vertellen op het open podium. Tussen de verhalen door zorgde de pianist van Trio Bordeaux voor een muzikale draad.

Na de pauze was het de beurt aan professionele verhalenverteller Raymond den Boestert om twee bijzondere verhalen ten gehore te brengen.

Hester van der Vlist wist het publiek te boeien met haar mooie verhaal over Haastrecht.
Danielle Cabri
Wie oh Die... Danielle Cabri zit nooit stil 28 minuten geleden
Afbeelding
Dierenwelzijn? Niet in mijn achtertuin… gisteren
Afbeelding
Zwemmen en stempelen in de Vlist 15 aug, 18:00
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 15 aug, 15:00
Afbeelding
Montfoortse Zohra-Lynn (15) finalist Miss Teenager Netherlands 14 aug, 15:00
Afbeelding
Albasten huwelijk voor echtpaar Bos- Krijgsman 14 aug, 09:00
Elly Gunst
Zo om en nabij de tachtig... 13 aug, 15:00
Een dag van het Vakantie Bijbel Feest in 2025.
Het thema ‘Wereldwonder’ dit jaar centraal tijdens Vakantie Bijbel Feest 13 aug, 10:00