Opruimactie groep 8 leerlingen Samenwerkingsschool De Pelikaan.
Opruimactie groep 8 leerlingen Samenwerkingsschool De Pelikaan. Foto: Hester van der Vlist

Samen voor een schone Krimpenerwaard

Door: Hester van der Vlist Algemeen

Misschien heeft u ze wel eens gespot; de mannen en vrouwen met hesjes, grijpstok en vuilniszak die vrijwillig hun omgeving opschonen. Twee keer per jaar, in maart en september worden acties georganiseerd rondom de Landelijke Opschoondag.

Krimpenerwaard Schoon brengt samen met de gemeente Krimpenerwaard het zwerfvuil extra onder de aandacht bij de inwoners en probeert inwoners enthousiast te maken om zwerfvuil op te rapen. Alle inwoners van jong tot oud konden op zaterdag 22 maart meedoen. Op diverse locaties in de Krimpenerwaard was een startpunt.

Sanna Aerts van Samenwerkingsschool De Pelikaan in Haastrecht gaf met haar klasgenoten gehoor aan deze opruimactie. Hoe zij dit heeft aangepakt en ervaren heeft, omschrijft zijzelf:

‘Ik kwam op het idee om Haastrecht schoon te maken, omdat ik in december naar het schoolplein ging om te spelen en het er enorm vies was. Er lagen veel snoepverpakkingen en ook een pak met drinkyoghurt. Ik was naar meester Henk toegegaan om te vragen of we een opruimactie konden doen met groep 6, 7 en 8. Hij vond het goed en toen gingen we naar de website van Krimpenerwaard schoon om te vragen of zij ons spullen wilden geven. Dat wilden ze. We gingen op maandag 17 maart schoonmaken in Haastrecht en het was superleuk. We hebben veel afval opgeruimd. Ik ben met mijn groepje langs de kerkspeeltuin gegaan en langs de rotonde, daar lag veel afval. Vooral veel peuken en vuurwerkresten, maar ook veel kauwgom. Wij hebben drie zakken met afval ingeleverd.

Met groep 6, 7 en 8 hebben we in totaal 22 zakken met afval verzameld, waaronder twee met statiegeldflessen en blikjes.’

Uw buurt zwerfvuilvrij

Uw eigen buurt zwerfvuilvrij maken en houden, is ook mogelijk. Een mail sturen naar: ikdoemee@krimpenerwaardschoon.net is voldoende. Stichting Krimpenerwaard Schoon zorgt er dan voor dat de materialen, zoals: afvalknijpers, handschoenen en vuilniszakken worden geleverd en zorgt er ook voor dat het verzamelde zwerfvuil op uw locatie wordt opgehaald.

Uitleg namens stichting Krimpenerwaard schoon.
Dit maal wordt alles oranje
Zomercarnaval Oudewater 8 uur geleden
Pablo en Johan uit Haastrecht
Van examenstress naar feestvreugde 10 uur geleden
Alzheimer café
RECTIFICATIE: Alzheimer Café regio Woerden 13 uur geleden
Afbeelding
Uitslag JEVA Bokaal 16 uur geleden
Jeroen Kliver is trots op zijn school
Klavertje 4 veertig jaar 18 uur geleden
Van onmacht naar actie!
Handje helpen ... wat kun jij doen in Montfoort en Oudewater 19 uur geleden
De winnaars van het recreantentoernooi 2026: Team Bestebreurtje en Team Lionel Smashie.
Grote belangstelling voor Recreantentoernooi TOP 16 jun, 20:00
WK-oranjekoorts in wijk Bos en Water
WK-oranjekoorts in wijk Bos en Water 16 jun, 15:00