De afgelopen dagen zijn er op meerdere locaties zwarte handafdrukken gespot.
De afgelopen dagen zijn er op meerdere locaties zwarte handafdrukken gespot. Foto: Aad Kuiper

Oudewater in de ban van de Zwarte Hand?

Door: Aad Kuiper Algemeen

‘Overal duiken mysterieuze handafdrukken op. De spanning lijkt te snijden in het mooie Oudewater.’

De afgelopen dagen zijn er op meerdere locaties zwarte handafdrukken gespot. Van de gevel van De Kroeg tot de muur van Het Stadscafé en zelfs bij IJssalon Roberto; overal duikt dezelfde geheimzinnige handafdruk op. Is dit het werk van een mysterieuze groep? Eén ding is duidelijk: Oudewater heeft de handen vol aan dit raadsel.

De theorieën buitelen over elkaar heen. Is het een waarschuwing? Een geheime boodschap? Of is het simpelweg een voorbode van een groot carnavalsfeest? “Het lijkt wel of ze overal hun stempel op willen drukken”, grapt een stamgast van De Kroeg. “Of misschien is het gewoon hun manier om de hand te reiken naar het publiek!”. Bij De Bokkesprong zijn ze er duidelijk over: “Als ze maar geen handgemeen veroorzaken!”, zegt de eigenaar met een knipoog. Bij IJssalon Roberto stellen ze alvast een duidelijke grens: “Zolang ze geen vingerafdrukken in het ijs achterlaten, vinden wij het prima”.

De Zwarte Handvraag blijft: wat is de boodschap en van wie?

De Zwarte Handvraag blijft: wat is de boodschap en van wie?
Afbeelding
Zorgen gehoord, maar windmolenproces dendert door 2 uur geleden
Afbeelding
Stichting KCR2 4 uur geleden
Adriaan Besteman (l.) en Wim Heuvelman zijn de mannen van het eerste uur die de scholengroep bij het Gemaal een kickstart hebben gegeven.
Water- en polderwijs tijdens een rondleiding in Haastrecht 7 uur geleden
Afbeelding
Samen koffiedrinken in ‘t Waerdsche Hof 9 uur geleden
Het enthousiasme was groot!
Kleuters van de Mariaschool op bezoek bij de kapper in Oudewater 10 uur geleden
Edwin en Carla zijn er klaar voor: BINGO!
Bingokoorts bij Radio Stad Montfoort 13 uur geleden
Met de onthulling van een 3D schilderij werd het nieuwe onderkomen van Het Boerenleven officieel geopend.
Nieuw onderkomen voor Het Boerenleven officieel geopend 30 sep, 20:00
Afbeelding
Forum Gemeenteraad Oudewater 30 sep, 18:00