
Bijna feest in Knopengein
Door: Sjoukje Dijkstra AlgemeenHet carnavalsseizoen 2025 in Montfoort is in volle voorbereiding en belooft een gevarieerd programma met hoogtepunten voor jong en oud. Dit jaar komen diverse evenementen samen op het ritme van een overkoepelend thema - “Knopengein Kampeert” - maar voor velen, zoals voorzitter Ruben Hesselink van Les Boutonniers, draait het vooral om de feelgood-factor die carnaval met zich meebrengt.
Gouwe ouwe
Op zondag 2 maart verandert het Hofplein in een bruisende feestlocatie met het centrale evenement Gein op het Plein. “Onze huis-DJ’s draaien de lekkerste plaatjes, de mannen van Les Boutonniers tappen de biertjes zelf en de legendarische hapjes komen van Liesburg Kip. Het belooft een topfeest te worden”, aldus Ruben Hesselink. Het seniorencarnaval op 22 februari om 14.00 uur vormt een belangrijk feelgood-initiatief binnen het programma. Hesselink benadrukt: “Het is fantastisch om te zien hoe onze oudere feestvierders volop genieten. Het laat zien dat carnaval echt voor iedereen is.” Voor Ruben en de rest van carnavalsvereniging Les Boutonniers is dit moment favoriet. “Het is gewoon zo fijn!”
Vernieuwde onderdelen
Dit jaar zijn er twee nieuwe initiatieven die de carnavalservaring extra bijzonder maken:
- Karaoke-avond: Op donderdag krijgen feestgangers de kans hun zangtalent te tonen tijdens een gloednieuwe karaoke-avond.
- Kleintje Carnaval: Voor de 21-plussers wordt op 8 februari in café ’t Hemeltje voor het eerst een kleintje carnaval georganiseerd, een ouderwetse opwarmer die volgens Ruben vast in de smaak zal vallen.
Ook voor de jongere feestvierders staat er genoeg op de planning, onder andere Knopengein Got Talent en een familiefeest. Voorzitter Karin Oskam van Les Femmes des Coueurs laat weten dat ze het familiefeest op 1 maart bij de Tennisvereniging een hoogtepunt vindt.
Inmiddels is de kinderraad, bestaande uit de Confetti’s ook bekend gemaakt. De nieuwe prinses van de Confetti’s is Jasmijn. De Prinses Carnaval komt van de Heeswijk school. Met haar kinderraad heeft ze beloofd dat ze er een mooi feestje van zal maken. “Van de bekendmaking die werd georganiseerd en gehost door Mark Your Event werd genoten door jong en oud. Er waren spellen, dansjes en we hebben vooral veel plezier gemaakt”, zegt Karin. Samen met Ruben kijkt ze uit naar het carnaval, waar heel carnaval-minnend Knopengein dit jaar wat langer op moet wachten, omdat het echte feest eind 28 januari pas echt begint met de sleuteloverhandiging van de stad. Tot dan moeten carnavalsliefhebbers nog even wachten… Hoewel beide voorzitters hopen dat het opwarmfeestje in ‘t Hemeltje iedereen vast in de stemming zal brengen. “Hoe leuk is dat? Een pre-carnavalsfeestje!”, aldus Karin.

















