Afbeelding

Lamia en Alia over feestdagen, tradities en dromen voor het nieuwe jaar

Door: Ben Overbeek Algemeen

Lamia en haar dochter Alia kwamen bijna drie jaar geleden vanuit Syrië via Turkije naar Nederland. Inmiddels hebben ze in Montfoort hun plek gevonden en kijken ze met plezier uit naar de feestdagen. Hoe beleven ze de decembermaand, wat eten ze met kerst, en wat zijn hun wensen voor het nieuwe jaar?

Feestdagen in Nederland

Thuis hebben we een kerstboom, vertelt Alia met een glimlach. We vieren de feestdagen gezellig met ons gezin. Ook aan Sinterklaas doen we mee, want mijn zusje vindt dat heel leuk. Lamia vult aan: In Nederland heb je zoveel feestdagen. Dat maakt de decembermaand extra bijzonder en feestelijk voor ons.

Oud en nieuw vieren ze ook, maar met een eigen draai. Oliebollen vinden we heerlijk, zegt Alia. Mijn moeder maakt een speciale versie, met kleine bolletjes die je in één hap kunt eten. Maar vuurwerk steken we niet af, dat vinden we te spannend. Vorig jaar kreeg ik zelfs vuurwerk in mijn haar!

Mini-oliebollen: een familietraditie

Lamia deelt graag haar recept voor de mini-oliebollen, een variant op de Nederlandse klassieker. Ik gebruik anderhalf kopje melk, twee eetlepels suiker, 10 gram bakpoeder en twee kopjes bloem, legt ze uit. Van dat beslag maak ik kleine bolletjes die ik bak in olie. Ze zijn klein en luchtig, perfect voor bij de koffie of thee. Mijn moeder maakt ze al jaren, vertelt Alia trots. Ze horen echt bij de feestdagen in onze familie.

Plannen voor de feestdagen

We hebben nog geen vaste plannen, zegt Lamia. Misschien gaan we naar een kerstmarkt, zoals in Maastricht. Mijn nicht woont daar, dus dat is een leuke gelegenheid om haar te bezoeken. Alia vindt de kerstmarkt ook een mooi idee. We houden van de gezellige sfeer, en het is leuk om iets nieuws te ontdekken.

Thuis koken is ook een optie. Vorig jaar hebben we samen een feestmaal gemaakt, dat was heel gezellig, vertelt Lamia. Misschien doen we dat weer, maar een keer uit eten gaan lijkt me ook leuk.

Goede voornemens

Voor 2025 hebben Lamia en Alia ieder hun eigen doelen. Ik wil mijn praktijkexamen voor de auto halen en mijn ICT-diploma behalen, vertelt Alia vastberaden. Dat zijn grote stappen voor mij.

Lamia heeft haar eigen droom: Ik wil weer aan de slag in het kappersvak. In Turkije werkte ik als kapster, maar hier in Nederland heb ik vooral ander werk gedaan. Nu wil ik graag een stageplek vinden om mijn ervaring weer op te bouwen en de Nederlandse manier van werken te leren.

Wensen en oproep

Lamia en Alia hebben een warme wens voor de lezers van De IJsselbode. Wij wensen iedereen een heel gelukkig en gezond nieuw jaar toe, zegt Lamia. Alia voegt daaraan toe: Toen ik klein was, hoorde ik al verhalen over Sinterklaas en de kerstman. Toen ik in Nederland kwam, zag ik het allemaal in het echt. Dat was zo bijzonder. We hopen dat iedereen net zo geniet van deze mooie feestdagen als wij!

Lamia sluit af met een oproep: Ik zoek een ervaringsplek bij een kapper in de regio, zodat ik mijn passie weer kan oppakken. Als u iets weet, zou ik dat heel graag horen! Geïnteresseerden kunnen zich melden bij Lamia via: lamiasilaiman@gmail.com

Vorig jaar haalde de stichting Duchenne Heroes totaal maar liefst 1,2 miljoen op.
Dinner show Team Geelbuik voor Duchenne Heroes 3 uur geleden
Afbeelding
De wereld is een taart - deel 2 9 uur geleden
Organist Bas Koster op het monumentale Van Damorgel.
Koningsdagconcert in Hervormde kerk 25 apr, 18:00
In 2025 was het ook mooi weer. Hopelijk dit jaar ook.
Romeinse spelen in Hekendorp 25 apr, 15:00
De trays werden gelijk goed in gebruik genomen.
Groene daken vinden hun weg naar Montfoort 25 apr, 12:00
Er waren tientallen kramen met een ruime keuze aan gebruikte spullen.
Hoge opbrengst op Rommelmarkt Protestantse Gemeente 25 apr, 10:00
Afbeelding
Doof 25 apr, 09:00
Gemeentebestuur Oudewater verhuist naar Marktstraat 8.
Gemeentebestuur Oudewater verhuist naar Marktstraat 8 24 apr, 20:00