Afbeelding

Spannende vijfsetter voor Jupiter heren 1

Door: Gerard van Hooff Algemeen

In de laatste wedstrijd voor de winterstop heeft Jupiter heren 1 net aan het kortste eind getrokken tegen Velo. In een spannende en gelijk opgaande wedstrijd wist Velo twee puntjes meer te maken wat voor de 2-3 winst zorgde.

Jupiter, dat drie wedstrijden op rij verloren had, bevond zich de laatste weken in een mindere fase. Een reeks sterke en ervaren tegenstanders waren voor het, op dit niveau nog, onervaren Jupiter een maatje te groot. De laatste wedstrijd was tegen het als tweede geklasseerde Velo, dat al een aantal indrukwekkende zeges heeft genoteerd. Geen makkelijke opgave voor het team van coach Arjen Dening. Die wel voor het eerst kon beschikken over een volledig fitte selectie.

In de basis startten Jop Verweij, Corjan Harkes, Robert de Vries, Ruben Hogendoorn, Remco Venhof, Giel van der Wijden en Rik Maaijen. In tegenstelling tot voorgaande wedstrijden begon Jupiter nu wel sterk aan de wedstrijd. Tot 13-13 ging het gelijk op en werd er mooi aanvalsspel getoond. Alle aanvallers wisten te scoren en de servicedruk was Velo te groot. Met een indrukwekkende 25-17 ging de set naar Jupiter.

Een welkome vertrouwensboost voor het team uit Oudewater. Een vervolg kon in set twee echter niet gegeven worden. Velo verhoogde de aanvalsdruk en Jupiter verviel in onnodige fouten. De terugkeer van de langdurig geblesseerde Robin van der Laan mocht niet baten. 15-25 waren de duidelijke cijfers voor Velo.

In set drie pakte Jupiter de draad weer op. Met een hoge servicedruk vocht Jupiter zich terug in de wedstrijd. Indrukwekkende aanvallen van Robert en Ruben zorgden ervoor dat Velo geen grip op de wedstrijd kon krijgen. De set ging met 25-20 naar Jupiter. Een onverwachte winst lag op de loer. Een sterk begin van set 4 leek daar vervolg aan te geven. Tot passer loper Ruben geblesseerd het veld moest verlaten. Een aderlating voor het team. De aanvalsdruk werd minder en Velo profiteerde met een 22-25 winst in set vier.

Een vijfde set moest het duel beslissen. Langzaam werd er naar een climax toegewerkt die op 12-14 voor de eerste matchpoints zorgde voor Velo. Deze werden knap weggewerkt door Jupiter dat op 14-15 opnieuw tegen een matchpoint aankeek. Deze keer was het wel raak voor Velo dat zo een zwaarbevochten 2-3 winst boekt. Jupiter gaat als nummer vijf de winterstop in en zal de tweede seizoenshelft alles op alles moeten zetten om zich hand te haven in de derde divisie.

Ascelien en Jannie.
Laatste dag Ballensnoeperij trekt nog volop 5 uur geleden
Afbeelding
Afsluiting rotonde Johan J. Vierbergenweg in Oudewater 6 uur geleden
Even lekker knutselen en schminken.
Open boerderijdag bij ‘de Elihoeve’ van familie de Vor 7 uur geleden
Afbeelding
Pinksterviering Haastrecht 10 uur geleden
Still Blue verzorgde hun optreden met zichtbaar veel plezier, wat het publiek helemaal meetrok.
Geslaagd SPV ‘81 jubileumweekend trekt veel bezoekers 14 uur geleden
Afbeelding
Jubileumwedstijd SPV ’81- De Rebellen 15 uur geleden
Foto: Peter Lücker
Lezing: De grote ontginning van het Hollands-Utrechts veengebied 16 uur geleden
V.l.n.r.: Koen, Richard en Klaas.
Nieuw Benelux-record en podiumplaatsen voor Richard Proost Sport tijdens Hyrox Heerenveen 20 mei, 20:00