
Waardering voor mantelzorgers
Door: Siem van der Burg AlgemeenOmdat u er bent voor iemand anders......zijn wij er ook voor u! Onder dat motto werden, op de jaarlijkse Dag van de Mantelzorg, de zorgpapa’s, zorgmama’s en mantelzorgers in Oudewater (op vrijdag 8 november) extra in het zonnetje gezet. Het Stadsteam van Oudewater verzorgde twee bijeenkomsten die gezien de grote opkomst en de reacties, duidelijk op prijs werden gesteld. De waarderingsmomenten zijn een manier om de mantelzorgers niet alleen een welverdiende pauze te bieden, maar ook het gevoel te geven dat hun werk gezien en gewaardeerd wordt.
Verwenmoment voor zorgpapa’ en zorgmama’s
Het moment van ontspanning, plezier en vooral erkenning voor hun onvermoeibare inzet, vond voor de zorgouders plaats in sportbar Overtime van de sporthal Noort Syde omdat de geplande locatie (Het Oude Stadhuis) door een technische storing niet beschikbaar was. Zorgpapa’s en -mama’s verlenen naast de normale opvoeding extra zorg aan hun kind vanwege een specifieke zorgvraag. Onder het genot van een kopje koffie of thee en een stukje gebak, kregen de aanwezigen even de kans om ervaringen met elkaar te delen. Als kers op de taart zorgde Richard Proost in zijn sportschool voor een speelse workout, een energiek halfuurtje. Niet te intensief, maar vooral heel gezellig en leuk.
Tijdens de bijeenkomst benadrukte wethouder Bernadette Schomaker in haar toespraak het belang van goed voor je zelf zorgen. “Het is zo vanzelfsprekend dat je altijd klaarstaat voor je kind, vooral als er een extra zorgvraag is,” sprak ze. “Maar jezelf kun je daarbij nog wel eens vergeten. Daarom is het mooi om te zien dat sommigen vandaag de eerste stap zetten om eerst goed voor jezelf te zorgen, door bijvoorbeeld naar dit moment te komen, tijd te nemen om te ontspannen. Een mooie start om, naast de zorg voor je kind, ook de zorg voor jezelf als ouder op de agenda te zetten.”
Koffie- en theemoment met broodjes voor mantelzorgers
In de Rank kwam een grote groep mantelzorgers bijeen. Wethouder Walther Kok sprak de aanwezigen toe met mooie woorden. Ook hij benadrukte dat het werk van mantelzorgers heel belangrijk is, maar dat mantelzorgers ook goed voor zichzelf moeten zorgen. “Door goed voor jezelf te zorgen kun je uiteindelijk ook meer voor een ander betekenen. Stadsteam Oudewater en andere instanties kunnen hulp bieden, zodat je af en toe eens een keer onbekommerd er op uit kunt of even de last van je weg kunt laten vallen. Schroom niet om dat gewoon aan te kaarten.”
Karin Faber sprak namens het Stadsteam haar waardering uit, net zoals ze dat bij de bijeenkomst van de zorgouders had gedaan. Ze eindigde met een mooi gedicht over mantelzorg van @Louskunst.
Het gedicht:
Je voelt je niet goed?
Ik ben er voor jou, ik sta open
Om voor je te zorgen en mee te hopen
met al mijn kracht,
Ik streel je zacht.
Ik zorg dat ik bij je blijf,
Ik zal er alles aan doen.
ik geef je een zoen,
Op je (kleine) hoofd.
Ik ben zeker, ik heb het je beloofd.
Ik trek mijn mantel af
en leg hem om je schouders
Met heel mijn hart, met heel mijn leven.
Ik zal er zijn voor jou
Wat dat ook mag geven.
















