
Nu ook Minibieb bij Jip en Janneke
Door: Margreet Nagtegaal AlgemeenTijdens de Kinderboekenweek is er overal veel aandacht voor het kinderboek en het voorlezen ervan. Ook bij kindercentrum Jip en Janneke in Oudewater was er een speciale voorleesochtend door een vrijwilliger van de bibliotheek. De ochtend werd afgesloten met het onthullen van een nieuwe Minibieb voor kinderen.
Tijdens de voorleesochtend in het kindercentrum op woensdagochtend 2 oktober waren alle ouders ook uitgenodigd. Het was een gezellige drukte. Marja Stalvord, vrijwilliger van bibliotheek Het Groene Hart kwam speciaal deze keer naar het kindercentrum toe. Marja leest veel voor voor de kinderen van het kindercentrum. Dit doet ze meestal in de bibliotheek samen met vrijwilliger Nelly en dan hebben de kinderen ook gelijk een leuk uitje. Met twee bakfietsen vol rijden ze dan naar de bibliotheek waar voorgelezen wordt maar er ook in de bibliotheek rondgesnuffeld mag worden. Op maandagochtend is daar tweewekelijks een voorleesmoment voor alle kinderen die willen komen.
Maar deze keer was Marja uitgenodigd om op bezoek te komen in het kindercentrum. Prompt werd ze tijdens dit bezoek als boekenburgemeester gehuldigd. Inclusief mooie, zelfgemaakte, papieren burgemeestersketting. Een verrassing voor Marja!
Boekenburgemeester mag lintje doorknippen
Toen Marja klaar was met het voorlezen wachtte haar een echte burgemeesterstaak. Een lintje doorknippen en daarmee de nieuwe Minibieb openen die buiten bij het kindercentrum is geplaatst.
De Minibieb is speciaal voor kinderen tot 12 jaar. Lekker een boekje uitzoeken en meenemen als je van het kindercentrum opgehaald wordt of toevallig langsloopt. Het is voor iedereen. De Minibieb is gemaakt door Ralf en Marina Severs. Marina is een medewerker van het kindercentrum. Een prachtig en waterdicht kastje waar je altijd even in kunt snuffelen en een kinderboek zo mag meenemen. Zelf je overtollige kinderboeken daar achterlaten is ook fijn!
Marja, de boekenburgemeester mocht officieel het lintje doorknippen dat om het mooie kastje zat. Dat deed ze natuurlijk samen met de kinderen die nieuwsgierig komen kijken wat er in het kastje zit.
Oudewater is dus weer een Minibieb rijker. Maak er gebruik van! “Want lezen en voorlezen is fijn!”, zegt Marja duidelijk. Ze ziet dat er met kinderen in sommige gezinnen minder wordt voorgelezen. “Maar het is zo belangrijk en leuk om samen met je kinderen te doen!” Met voorlezen komen veel aspecten aan bod. Natuurlijk de woordkennis en het luisteren naar een verhaal maar zeker ook de speciale aandacht die er even is voor het kind. “Heel belangrijk allemaal”, zegt Marja.
De Minibieb van Jip en Janneke staat bij de hoofdingang buiten onder het afdakje en is daardoor altijd bereikbaar.









