Brandweermannen werken hard om de brand onder controle te krijgen.
Brandweermannen werken hard om de brand onder controle te krijgen. Foto: Brandweer Montfoort

Grote brand verwoest fietsenwinkel van Olaf Selderbeek

Algemeen

Sjoukje Dijkstra

Ook schade aan hotel Montfoort

In de nacht van dinsdag op woensdag is de fietsenzaak van Olaf Selderbeek uit Montfoort volledig verwoest door een grote brand. Het nabijgelegen hotel heeft eveneens aanzienlijke rook- en roetschade opgelopen en moest noodgedwongen de deuren sluiten. Deze gebeurtenis heeft een grote impact op de lokale gemeenschap in Montfoort, waar Olaf Selderbeek al jaren een vertrouwd gezicht is voor fietsreparaties.

De brand werd ontdekt door een bewoner die boven de fietsenwinkel woont. Kort daarna ging ook het brandalarm af in het naastgelegen hotel, waardoor de situatie snel escaleerde. De Montfoortse politie was als eerste ter plaatse, aangezien het inbraakalarm van de fietsenwinkel door de brand was afgegaan. De agenten wisten de bewoonster met behulp van een ladder uit haar benarde positie te bevrijden.

Rond 03.00 uur werd het sein brandmeester gegeven en konden de vloeren en wanden worden afgeblust. De fietsenzaak bleek daarna volledig te zijn verwoest, en de bovenwoning is voorlopig onbewoonbaar. Het naastgelegen hotel heeft veel rook- en roetschade opgelopen en blijft vooralsnog gesloten. Vier mensen zijn door het ambulancepersoneel onderzocht op rookinhalatie, van wie één persoon naar het ziekenhuis moest worden vervoerd voor verder onderzoek.

De brand begon in de werkplaats van de fietsenwinkel, aldus de brandweer, maar de exacte oorzaak is nog onduidelijk. Olaf Selderbeek liet weten dat zijn hoofd er niet naar stond om een uitgebreide reactie te geven. “Op de vraag of alles goed verzekerd is, zei hij dat het onderzoek nog in volle gang was. Uit het technisch onderzoek was tot nu toe geen duidelijk aanwijsbare oorzaak gekomen”, vertelde hij. Hij merkte wel op dat Montfoort enorm met hem meeleeft, wat hij erg waardeert. Hoewel de fietsenwinkel volledig verwoest is, lijkt het erop dat de winkel weer opgebouwd kan worden. Olaf Selderbeek heeft aangegeven dat het nog onduidelijk is hoeveel tijd dit zal vergen.

Montfoorters die gewend zijn hun fietsen bij Olaf te laten repareren, zullen tijdelijk naar een andere fietsenwinkel in Montfoort of elders moeten uitwijken. Dagen na de brand is de rookgeur nog steeds goed te ruiken. Een klant vertelde dat haar fiets ook net bij de fietsenmaker stond voor reparatie. “Het gaat me aan het hart”, vertelde Joni, een voormalige bewoner die negen jaar boven de winkel woonde aan De IJsselbode. “Ik leef enorm mee met Olaf en het winkelpersoneel en de bewoonster. Ik kan me herinneren dat ze net zo blij was met die woning.”

Michel Verschoor van de Winkeliersvereniging reageerde desgevraagd op de situatie: “We leven mee met Olaf en met het hotel Montfoort. We hebben bloemen gestuurd, ook naar het hotel. Wij hopen dat ze zo snel mogelijk weer open kunnen gaan. Olaf heeft veel Montfoortse klanten. Dus dat wordt een gemis!”

De winkelramen zijn zwart geblakerd en er hangt een fikse brandlucht om de winkel heen.
Afbeelding
Deze week in Concordia 49 minuten geleden
Dr. ir. Arnold van Vliet en drie vrijwilligers van het Gemaal die de tentoonstelling realiseerden. V.l.n.r. Ingrid de Vries, Lyanne de Laat en Emmy van Harskamp (foto: Janet de Graas).
Opening BIG 5 van het Gemaal 2 uur geleden
Afbeelding
Twee minuten stilte, en verder niets 5 uur geleden
Foto: Judith met haar ouders.
Boer Hans bestaat 20 jaar en viert dit met Open Podium 8 uur geleden
Afbeelding
Tennis en Padel clinics bij Bergvliet 11 uur geleden
Afbeelding
Fiets- en wandeltocht vanuit Oudewater en Vlist groot succes gisteren
Afbeelding
Overbeek-Rijsbergen verslaan met een neuslengte de Combinatie Wouters 5 mei, 18:00
Afbeelding
PV Vlist is er klaar voor 5 mei, 15:00