Anco Bulk (coach), Timo Kuus, Chelsey van Dam, Maaike Proost, Senna Groeneveld, Damien van Dam (clublid en scheidsrechter) en Robert van den Berg (coach).
Anco Bulk (coach), Timo Kuus, Chelsey van Dam, Maaike Proost, Senna Groeneveld, Damien van Dam (clublid en scheidsrechter) en Robert van den Berg (coach). Foto: PR

Maaike Proost en Chelsey van Dam Nederlands Kampioen Jiu jitsu

Door: Gerard van Hooff Algemeen

Het Fannie Blankers Koen sportcentrum in Dordrecht was dit jaar weer de locatie voor het NK Jiu jitsu. Met totaal twaalf sporters in veertien categorieën werd het voor Kintaiko een zeer succesvolle editie. Maaike Proost (15) uit Bodegraven en Chelsey van Dam (15) uit Linschoten veroverden allebei een gouden medaille.

In de ochtend was het kampioenschap voor het Duo System. In de klasse onder 16 jaar werden Danique Kuus en Dobromir Schöngart kampioen in de mixed klasse. Via een spannende voorronde plaatsten ze zich als tweede voor de finale die op één punt verschil werd gewonnen. Ook Chelsey van Dam en Senna Groeneveld werden kampioen in de mixed klasse tot onder 18 jaar. Vooral Chelsey was in vorm en liet in de finalepot haar oefeningen goed zien en wist tot twee keer toe een aanvalsfout weg te werken.

Ook Timo en Joelle Kuus lieten zien dat zij op dit moment het sterkste mixed koppel van Nederland zijn onder 21 jaar. Met een prima reeks zijn ook zij Nederlands kampioen.

Trotse kampioenen

In het fighting system onder 14 en 16 jaar deed Kintaik mee met vijf deelnemers. Dobromir moest een enorme strijd leveren in zijn klasse en werd derde. Chelsey en Roman haalden zilver omdat zij één partij verloren. Kai en Surani werden ongeslagen kampioen van Nederland.

Bij de onder 18 en 21 jaar werden er sterke poules gedraaid en deden er vier deelnemers mee. Timo en Senna deden wat ze moesten doen, allebei niet helemaal fit, en toch prima een zilveren plak meenemen. Vasilije Radovanovic raakte helaas geblesseerd tijdens zijn strijdvolle tweede partij.

Maaike werd zeer verdiend Nederlands kampioen in de onder jaar 18 tot 70 kg. Chelsey werd Nederlands Kampioen als laatste jaar U16 in de klasse tot 57 kg in de klasse onder 21 jaar.

Afbeelding
Halloween Haastrecht: spookachtige gezelligheid 8 uur geleden
Afbeelding
Zo om en nabij de tachtig 13 uur geleden
Afbeelding
Team 226 organiseert wandeltocht voor de Roparun 11 okt, 18:00
Afbeelding
Blijven dromen 11 okt, 12:00
Afbeelding
Huidkliniek Oudewater breidt haar behandelmogelijkheden uit 10 okt, 18:00
Afbeelding
West Stichtse Ruiters vierden 80-jarig bestaan met feestelijke jubileumdag 10 okt, 14:00
Afbeelding
Alzheimer Café regio Woerden 10 okt, 12:00
Afbeelding
Natuurlijke en mooie permanent make-up bij Didi! 9 okt, 20:00