
Creamarkt in Cultuurhuis
AlgemeenMargreet Nagtegaal
Het is al gewoonte geworden. In november, vlak voor de feestdagen wordt er elk jaar in het Cultuurhuis in Oudewater een leuke creamarkt gehouden. Op zaterdag 11 november zijn er van 10.00 tot 16.00 uur zo’n dertig verkooppunten met allerhande creatieve maaksels. Gewoon om van te genieten van zoveel creativiteit maar ook om cadeautjes te kopen voor de feestdagen en om je huis, of jezelf, mee te versieren. Het is zeker een bezoekje waard.
Peter en Ester Pel organiseren de creamarkt al vele jaren met plezier. Peter vertelt enthousiast dat het deze keer wel heel snel vol zat. “Alle tafels waren binnen twee weken verhuurd. Mensen kennen het al. Vorig jaar was de creamarkt ook heel goed bezocht. Het is echt de moeite waard om even te komen kijken.”
Om u een indruk te geven wat er zoal te zien en te koop is hier een kleine opsomming. Er is een tafel met zelfgemaakte zijdebloemen. Er zijn kaarten te koop met allerlei teksten met handlettering. Diverse verkooppunten met veel sieraden, van alles wat. Ester Pel is in Oudewater al bekend vanwege haar prachtige haakwerk. Je kunt het niet zo gek bedenken of ze haakt het. Deze keer weer een volle tafel en ook hele mooie kerstkransen van haar hand. Iemand anders staat er met gehaakte mandala’s. Er is een tafel met nepgebakjes, voor de sier, van klei, maar ook één met levensboompjes met edelstenen. Er zijn allerhande kerstfiguren gegoten van kaarsenvet. Homemade parfum, aromarollers, lipbalsem, homespray en geurstokjes! Veel baby en kraamcadeautjes en ter plekke kunnen er zelfs namen opgenaaid worden. De Oudewaterse Schilderclub heeft een heel hoekje voor zichzelf om haar schilderijen te exposeren. Ook de moeite waard om eens te bekijken. U kunt uw kinderen gerust meenemen want ze kunnen aan het werk bij een tekenjuf. Het is eigenlijk te veel om op te noemen, zoveel creativiteit zul je op deze markt tegenkomen.
Natuurlijk is er koffie en thee te verkrijgen. Koop op de Crea markt alvast leuke sinterklaascadeautjes en kerstartikelen. De toegang is gratis en goed toegankelijk voor minder validen.















