Afbeelding
pr

Veteranen uit de Lopikerwaard in het voetspoor van de Slag om de Schelde

Algemeen

De Stichting Veteranen Lopikerwaard organiseert binnenkort een tweetal activiteiten voor de veteranen uit de Lopikerwaard. Op zaterdag 17 september vindt de traditionele tweemaandelijkse ‘veteranen-ontmoetingsborrel’. Op zaterdag 1 oktober wordt per touringcar koersgezet naar de Scheldedam waar de bekende slag om de Schelde plaatsvond.

Ontmoetingsborrel

De ontmoetingsborrels vinden steeds op een wisselende locatie plaats. Deze keer is buurtvereniging de Uitweg (aan de Uitweg 6 in Lopikerkapel) de gastheer. De veteranenborrel begint om 16.00 uur en wordt om 18.00 uur afgesloten. Het doel is dat veteranen elkaar ontmoeten en in gesprek raken. Ook niet-veteranen zijn van harte welkom.

Battlefield tour ‘Slag om de Schelde’

Vorig jaar heeft de stichting, in samenwerking met Annex Cinema uit Woerden, voor de veteranen de film de Slag om de Schelde vertoond. De slag om de Schelde begon op 1 november 1944 met landingen van Britse, Noorse en Belgische commando’s op de Walcherse kust bij Westkapelle. Na een week van hevige gevechten eindigde de operatie Infatuate ll op 8 november door overgave van de laatste Duitse troepen.

Op 17 september wordt er een bezoek gebracht (met een rondleiding) aan het bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp. Op de terugweg wordt op de erebegraafplaats bij Bergen op Zoom een krans gelegd.

Aanmelden

Opgeven kan onder vermelding van naam, telefoonnummer, opstapplaats, wel of niet met partner/introducée bij raymond.hiltrop@veteranen-lopikerwaard.nl. Na aanmelding krijgt men een bevestiging met informatie over het programma en de opstapplaats met de tijd. De eigen bijdrage voor deze geheel verzorgde dag bedraagt 10 euro per persoon, inclusief koffie, geheel verzorgde lunch en versnaperingen. Opstappen kan bij Woerden station Noordzijde, Montfoort Kasteelplein, Benschop halte dorp, Lopik gemeentehuis en Schoonhoven halte Noord.

Met de organisatie van de Battlefieldtour hoopt de stichting tegemoet te komen aan de wens van vele veteranen, vooral van degenen die de film gezien hebben.

Afbeelding
Linschotense scout Kylian beleeft bijzondere Dodenherdenking op de Dam 36 minuten geleden
Vervangend beheerder Debbie Splinter bij een klok met Cupido en Venus.
Dag van het Kasteel in Museum Paulina Bisdom van Vliet 4 uur geleden
Foto: Nick is klaar voor Moederdag!
Sportieve Moederdag bij FitFever 5 uur geleden
Afbeelding
Huys & Cadeau opent bij Hubo Haastrecht 18 uur geleden
Nederland, Eindhoven, 2 september 2015
Wim Daniels, auteur

Alle rechten voorbehouden/ All Rights reserved
foto: Merlijn Doomernik
Wim Daniëls brengt de vakantie naar Montfoort 20 uur geleden
Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 23 uur geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 8 mei, 12:00
Afbeelding
Stoelendans 8 mei, 09:00