
Diamanten bruidspaar Swiet Boere en Agatha Boere- Spruijt
Door: Siem van der Burg AlgemeenOp 28 januari 2026 bracht burgemeester Agnes Jongerius een bezoek aan Swiet Boere (90) en Agatha Boere-Spruit (88). Het echtpaar was op 5 januari 60 jaar getrouwd. Door de weersomstandigheden van de eerste week januari werd het bezoek uitgesteld. Op 4 januari werd er met de familie een mooi feest gevierd. Van de provincie, vanuit het koninklijk huis en van heel veel vrienden en familie ontving het bruidspaar bloemen, felicitatiekaarten en -brieven.
Mevrouw Boere Spruijt werd op 17 maart 1937 geboren in Willeskop. De heer Boere op 3 januari 1936 in Oudewater. Ze leerden elkaar kennen bij de Katholieke Plattelandsjongeren en konden (na zes jaar verkering) trouwen toen het pand boven de vroegere Boerenleenbank beschikbaar kwam.
De familie heeft na het wonen boven de bank heel lang aan de Waardsedijk gewoond en verhuisde anderhalf jaar geleden naar het appartement aan de Johannieterhof”. Het uitzicht op de Gracht en het Stadhuis is prachtig. Vanuit hun woning kunnen ze zwaaien naar de burgemeester.
Ze komen beide uit grote katholieke gezinnen. Zelf kregen ze vier kinderen. Aan de wand hangt een familiefoto met de kinderen, hun aanhang en de negen kleinkinderen. “Er zit tot hun grote verdriet een gat in”. Dochter Carolien overleed zes jaar geleden na een slopende ziekte. “Op dit soort dagen missen we haar nog veel meer dan normaal”, zegt mevrouw Boere. We zijn dankbaar en blij dat we met alle anderen het feest in goede gezondheid konden vieren.
Mevrouw Boere werkte bij boeren in de omgeving en verzorgde het huishouden. De heer Boere kon, door de vele broers die hij had, geen boer worden. Hij startte bij de Boerenleenbank, waar hij later directeur van de vestiging in Oudewater werd. In totaal werkte hij veertig jaar bij de Boerenleenbank en na de fusie met de Raiffeisenbank bij de Rabobank.
De gezondheid laat af en toe wel eens te wensen over, maar ze wonen nog steeds zelfstandig. “Ouder worden is te doen”, zegt mevrouw Boere, “maar oud zijn, met alles wat je meedraagt, is wel iets anders.” Ze krijgen een keer in de week hulp in de huishouding. Koken doet mevrouw Boere nog steeds zelf. We genieten van de plek waar we wonen, van onze kinderen, schoondochters en kleinkinderen (de oudste is in verwachting dus we worden overgroot-oma en -opa) en plukken de dag. We kijken terug op een mooi huwelijks leven en zijn blij dat we deze mijlpaal hebben bereikt.















