Bloemen voor echtpaar Dekker-Oosterlaken.
Bloemen voor echtpaar Dekker-Oosterlaken. Foto: Mireille van der Ham

Echtpaar Dekker-Oosterlaken 60 jaar getrouwd

Door: Mireille van der Ham Algemeen

‘Je moet niet proberen elkaar te veranderen’

Zondag 29 december 2024 was het echtpaar Dekker-Oosterlaken uit Benschop 60 jaar getrouwd. Het bruidspaar hoopt er nog heel wat jaren bij te krijgen.

Knuffelen bij de kerk

Het diamanten bruidspaar Dekker-Oosterlaken leerden elkaar 65 jaar geleden kennen. Inmiddels is meneer 85 jaar en mevrouw bijna 84. Mevrouw vertelt: “We hebben elkaar leren kennen op een dansavond in Reeuwijk. In een hoekje bij de kerk hebben we even geknuffeld en toen is het allemaal begonnen. Jaren later zijn we nog eens naar die plek terug gegaan en hebben we nog even in datzelfde hoekje gestaan!” Na vijf jaar verkering kreeg het stel een huis in Haastrecht, waar zij 43 jaar gewoond hebben. Inmiddels wonen zij alweer 17 jaar in Benschop. Zij zijn de zeer trotse ouders, grootouders én overgrootouders van drie kinderen, negen kleinkinderen en twee achterkleinkinderen, met nog een derde achterkleinkind op komst.

Liefdevolle herinneringen

Het geheim van een goed en gezond huwelijk is volgens mevrouw elkaar in je waarde laten. “Je moet niet proberen elkaar te gaan veranderen in de loop der tijd. Je bent met elkaar begonnen zoals je beide was en dat is bij ons goed gegaan”, vertelt ze blij. Meneer Dekker is altijd slager geweest en mevrouw was thuis voor de kinderen en het huishouden. Ieder jaar hebben zij prachtige gezinsvakanties gehad, waar zij liefdevolle herinneringen aan hebben. “Helaas gaat dat niet meer, maar we hebben een heel mooi leven gehad en zoals het hoort bij ouder worden, wordt dat steeds een beetje minder”, zegt mevrouw. “Wij hopen er nog heel wat jaren bij te krijgen, zodat wij kunnen blijven genieten van onze kinderen en kleinkinderen.”

Familiebrunch

In december vierde het paar hun diamanten huwelijk. Een cateringbedrijf verzorgde een brunch bij hen thuis, waar zij met alle kinderen en familie van hebben genoten. Burgemeester Laurens de Graaf bracht dinsdag 7 januari een felicitatiebezoek aan het jubilerende bruidspaar en overhandigde hen een cadeau.

Echtpaar Dekker-Oosterlaken werd door burgemeester Laurens de Graaf gefeliciteerd met hun diamanten huwelijk (foto: Leo Bennis).

Luchtfoto Waardse Weelde. (foto: gemeente Krimpenerwaard)
Nieuwe woningen in Haastrecht Zuid 2 uur geleden
Naast de sportvelden in Linschoten is het vrijdagmiddag een levendige bedoening, waar stoere jongens van het 'kwakeltje' springen.
Verkoeling gezocht op warme dag 3 uur geleden
Blij verrast!
Wethouder Schomaker blij verrast 5 uur geleden
Sille Galerie. opening zomerexpositie 2026
‘Drijven’...de nieuw zomerexpositievan Sille Gallery 6 uur geleden
Foto: v.l.n.r. Bob, Sjaan en Jentje.
SWOM-vakantiereis naar Duitsland geslaagd: “Je stapt in de bus en alles is geregeld” 8 uur geleden
Dames van Linn en de gidsen.
Linn Ontmoet bezoekt Landgoed Linschoten 21 uur geleden
Viertal van de West Stichtse Ruiters viert regiotitel!
Viertal van de West Stichtse Ruiters viert regiotitel! 23 uur geleden
Polsstokbond Holland in hun nieuwe tenues
Rian Baas en Fabienne Overbeek pakken de winst in Linschoten 25 jun, 15:00