
Volleybalplezier en strijdlust bij het Jupiter Bedrijven- en Verenigingentoernooi
Door: Gerard van Hooff AlgemeenOp 29 december 2025 werd het jaar sportief afgesloten met het jaarlijkse Jupiter volleybal Bedrijven- en Verenigingentoernooi. Vijftien gelegenheidsteams uit Oudewater en omstreken namen het in drie spannende poules tegen elkaar op.
De avond begon met een gezamenlijke warming-up, waarbij de teams al voorzichtig indruk op elkaar probeerden te maken. Na het fanatieke warmlopen en de eerste balcontacten om de spieren op te warmen, was het tijd voor het echte werk: focus, teamgeest en talent moesten de doorslag geven op weg naar de overwinning.
In twee poules in de categorie ‘zelden gevolleybald’ haalden de teams alles uit de kast. Met veel inzet en nooit eerder vertoonde volleybaltechnieken wisten ze het publiek te vermaken. In de eerste poule kwamen de teams direct scherp voor de dag. Gerrit & Joop van Sjoud lieten zien goed op elkaar ingespeeld te zijn, terwijl Maaz Cheese met verzorgd spel indruk maakte. Scouting Jorisgroep maakte er, zoals verwacht, een sportief avontuur van en ook Avant liet zich gelden. Het bleef spannend tussen Avant en Maaz Cheese, maar na een zinderende strijd pakte Avant de poulewinst.
De tweede poule bood spanning tot het einde. Het jonge 3 Keuken&Bar speelde fris en onbevangen, terwijl het damesteam van Pedicurepraktijk De Vos voor sportieve kleur zorgde. Ook Fysiotherapie Mastwijk/Wagemakers en het tweede team van Tebi lieten sterk spel zien. Drie teams eindigden met evenveel punten, waardoor het doelsaldo de doorslag gaf. Na een spannende strijd trok Avant, dat met nog een team actief was, aan het langste eind en veroverde de eerste plek.
In de hoogste categorie ‘recreatief’ werd fanatiek gestreden. De ijsscheppers, een enthousiast team jonge meiden, zorgden met hun energie en plezier voor een levendige sfeer op het veld. ITL speelde technisch sterk, terwijl het eerste team van Tebi met nauwkeurig spel en veel inzet menig tegenstander het moeilijk maakte. OZV en Unio lieten beiden hun balgevoel zien, maar dankzij uitstekend samenspel eindigde Unio bovenaan in de poule en sleepte ze de winst binnen.
Het volleybaltoernooi werd een zeer geslaagde avond met mooie sportieve prestaties en een gezellige borrel als afsluiting. ‘We hopen jullie volgend jaar weer te zien!’















