Reyer aan het editen in de avonduurtjes.
Reyer aan het editen in de avonduurtjes. Foto:

Reyer Zwanenburg maakt videoclip voor Dickeldaan

Door: Mireille van der Ham Algemeen

Reyer Zwanenburg uit Haastrecht heeft een videoclip gemaakt bij het nummer Gouda van het Goudse zangduo Dickeldaan. Op zaterdag 20 december werd de videoclip gepresenteerd in de Goudse Schouwburg tijdens De Goudse Kerstmarkt. De clip is inmiddels te zien op het officiële YouTube-kanaal van Dickeldaan en op Instagram, waar alleen de aankondiging ervan al zo’n 30.000 keer bekeken is.

Honoursprogramma

De 17-jarige scholier zit in het zesde jaar van het Coornhert Gymnasium in Gouda, zijn examenjaar. Twee jaar geleden kreeg Reyer de mogelijkheid om zich aan te melden voor het honoursprogramma: een traject van twee jaar waarin leerlingen werken aan een project voor zelfontwikkeling, deels op school en deels daarbuiten.

“Mijn motto is altijd: als er een uitdaging is, dan moet je die aangaan,” vertelt Reyer. Met dat uitgangspunt begon hij enthousiast aan het project. Helemaal vlekkeloos verliep het proces niet, geeft hij toe: “De eerste drie afspraken met mijn mentor was ik vergeten. Maar misschien heb ik daar juist het meest van geleerd. Tegenwoordig houd ik netjes een agenda bij.”

Competenties ontwikkelen

Een belangrijk onderdeel van het honoursprogramma was het ontwikkelen van competenties. Omdat Reyer al ervaring en plezier had in filmen, besloot hij daar iets mee te doen. Hij kende de Goudse artiesten die via de kerk, en benaderde hem voor een samenwerking ze waren meteen enthousiast. “Hoewel ik al ervaring had met filmen op verschillende festivals, had ik nauwelijks ervaring met editen. Hiervoor kreeg ik hulp van iemand van de maatschappelijke stage en werkte ik met een professioneel montageprogramma. Dat was best een uitdaging, maar na misschien wel honderd YouTube-tutorials kan ik er nu erg goed mee overweg.”

Uitdagingen

Dat Reyer geen uitdagingen uit de weg gaat, blijkt wel uit zijn eerdere projecten. Als vijftienjarige organiseerde hij al een internationaal debat en runde hij zelfs een eigen bedrijf in lasergameverhuur. Ook fysieke uitdagingen gaat hij niet uit de weg: een keer een stukje hardlopen werd al snel een hele marathon. Nog steeds trekt hij bijna dagelijks zijn hardloopschoenen aan om een flink stuk te gaan rennen.

Afbeelding
Mirakel treedt op in de Goudse Schouwburg 2 uur geleden
Afbeelding
Afsluiting klaverjasseizoen 3 uur geleden
Afbeelding
Borrel in de kerk, kom je ook? 6 uur geleden
Afbeelding
Kom naar de Boerendag 2026 7 uur geleden
Foto van Gemeente Oudewater
Voorlichtingsavond energietransitie druk bezocht 10 uur geleden
Afbeelding
Deze week in Concordia 11 uur geleden
Afbeelding
Waarnemend burgemeester Aukje Treep bijna half jaar actief in Montfoort 12 uur geleden
Afbeelding
Subsidie voor St. Franciscuskerk toegekend 13 uur geleden