'Kerstvoorstelling met liveband, lokaal talent en een decor zoals je nog nooit zag'
'Kerstvoorstelling met liveband, lokaal talent en een decor zoals je nog nooit zag' Foto: PR

‘Kerstvoorstelling met liveband, lokaal talent en een decor zoals je nog nooit zag’

Door: Sjoukje Dijkstra Algemeen

Helemaal alleen thuis in Theater Concordia

John de Heij Theaterproducties brengt in samenwerking met Stichting Theater Concordia een kerstvoorstelling zoals nog niet eerder vertoond in het karakteristieke pand aan het Concordiaplein in Haastrecht. Meer dan twintig enthousiaste toneelspelers uit de Krimpenerwaard en Gouda brengen, ondersteund door een liveband en indrukwekkend decor, een feestelijke en muzikale bewerking van de iconische kerstfilm Home Alone.

Voor jong en oud

In deze familievoorstelling volgen we de achtjarige Kelvin MacDriver, die per ongeluk alleen thuis wordt gelaten wanneer zijn familie naar Parijs vertrekt. Wat begint als een droom vol vrijheid, verandert al snel in een spannend avontuur wanneer twee inbrekers hun kans proberen te grijpen. Gelukkig weet Kelvin zich met creatieve vondsten prima te redden. De voorstelling zit boordevol humor en bevat elementen uit Scrooge en A Christmas Carol. Het resultaat is een hartverwarmende kerstmusical voor jong en oud.

Gevarieerde cast

De productie is een initiatief van de 58-jarige producent en regisseur John de Heij uit Gouda, die met zijn stichting jaarlijks zo’n vijftien tot zestien voorstellingen maakt. Toen hij op zoek ging naar een musicalversie van Home Alone, bleek die nog niet te bestaan. Dus schreef hij zelf de muziek, die live wordt uitgevoerd door een vierkoppige band.

De cast is gevarieerd: de jongste spelers zijn twee energieke jongens van acht jaar, de oudste deelnemer is rond de zestig. Uit Haastrecht doen onder anderen Suzanne Rietveld (31) en Rik van den Heuvel (29) mee. Suzanne, die in het dagelijks leven juf is op een basisschool, speelt de moeder van Kelvin. “Ik hoefde niet lang na te denken om auditie te doen voor deze rol,” vertelt ze. “Ik ben zelf net moeder geworden en woon vlak bij Theater Concordia. Extra leuk is dat de twee jongens in de voorstelling leerlingen uit mijn klas zijn.” Suzanne verzorgt ook de choreografie.

Rik, werkzaam in de ICT, speelt de enge buurman Mortelmans. Zijn liefde voor theater begon zes jaar geleden na een bezoek aan de musical Mama Mia. “Toen wist ik: dit wil ik ook!” In 2019 speelde hij al een kleine rol in De Stroom, gebaseerd op het waargebeurde heftige Die Welle-experiment.

Benefietavond

De repetities vinden wekelijks plaats en in december moet de voorstelling staan. Het decor is dit keer niet alleen op het podium, maar beslaat de hele lengte van de zaal en zelfs een deel buiten. Kaarten voor de drie reguliere avonden én twee extra voorstellingen zijn verkrijgbaar via de website van Theater Concordia. Wees er snel bij, want de belangstelling is groot.

Op vrijdagavond 14 november wordt een benefietavond georganiseerd. Bezoekers kunnen dan alvast de sfeer proeven en bijdragen aan het project. De toegang is gratis, een vrijwillige donatie is welkom. De volledige opbrengst, inclusief een veiling van diverse items, gaat naar de realisatie van de musical. De avond begint om 19.30 uur.

Zelfs als de spelers tijdens de repetitie op de foto gaan zijn zij helemaal in hun rol. Iedereen geconcentreerd op de moeder van het verhaal, Kelvin in het midden die klaar is met zijn familie en achteraan de boeven, vol geniepige plannetjes.

De gelijkenis van de boeven met de boeven uit de iconische kerstfilm is groot.

Home alone, de boeven.
De schutsluis gaat weer open
De schutsluis gaat weer open 1 uur geleden
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 3 uur geleden
Live! Op Zondag The Murphy Jets
Deze week in Concordia 6 uur geleden
Afbeelding
Opruimen gaat niet over wegdoen - maar over kiezen 9 uur geleden
Praisedienst met Gospelkoor Believe
Praisedienst met Gospelkoor Believe 11 uur geleden
Brent geeft uitleg bij de bodemopbouw.
Veel belangstelling voor archeologische opgravingen 12 uur geleden
Kinderen krijgen uitleg bij hun gevonden schatten van Iris Korver.
Montfoortse leerlingen duiken de geschiedenis in 17 apr, 19:00
Liefde in Lockdown
Een verrassende energieke voorstelling van De Schijnwerper 17 apr, 17:00