Afbeelding

Het was geweldig ‘Op de Camping’ bij de Heksenketel

Door: Siem van der Burg Algemeen

Elke dag gingen ruim 700 kinderen uit Oudewater en omgeving naar de Heksenketel. Al 49 jaar de leukste (laatste) week van de schoolvakantie. Van 24 tot en met 27 augustus gingen ze naar de camping!

Alles in het teken van ‘Op de camping’

Er was weer van alles te doen. Van midgetgolf, bingo, silent disco, ochtendgym, broodje op het kampvuur, een chill-area en ook de typische campinganimatie ontbrak natuurlijk niet. Gedurende de week waren er 78 verschillende activiteiten. Er werd onder andere geschminkt, geknutseld en wel dertig hutten gebouwd. Niet zomaar hutten maar onderkomens die je op een camping vindt, waaronder zelfs een camper!

Veel vertrouwde activiteiten

De speciale dinsdagavond voor de oudste kinderen (van 10 tot en met 12 jaar), stond weer op het programma. De kinderen moesten uitzoeken wie een moord had gepleegd op de camping. Dat bleek het werk van Sjaak te zijn geweest. Woensdagmiddag hielp de brandweer als vanouds met een waterspektakel, dit jaar uitgebreid met een grote buikschuifbaan. Donderdagmiddag werd het spel rondom de Markt (waarbij onderdelen van een caravan moesten worden gezocht) gehouden en ‘s avonds genoot iedereen van het campingspektakel. Een supergezellige show voor alle leeftijden. De ouders en verzorgers konden de gebouwde hutten bewonderen en meedoen aan de loterij. Daar werden ook de winnaars van het moordspel en de huttenbouw bekend gemaakt. Op het hoogtepunt van de week waren maar liefst 850 kinderen en hun ouders op het terrein.

Voor kinderen die vanwege een zorgvraag moeilijk kunnen omgaan met drukte, lange wachttijden en harde geluiden bood de Heksenketel de hele week activiteiten aan in een aparte VLAS-ruimte binnen in Tjonkie. De bekende terugkerende onderdelen (elk jaar in een nieuw jasje) bleken andermaal de basis van het succes van de Heksenketelweek te vormen.

Hulp van ouders

Door de groei van het huttendorp vroeg de organisatie per gebouwde hut minimaal een ouder voor het helpen bij het opruimen. Daar werd gelukkig goed gehoor aan gegeven en in een recordtijd van nog geen uur waren alle hutten door veertig ouders met de grond gelijk gemaakt. Op deze manier kon de ploeg Heksenketelvrijwilligers zich richten op het afbouwen van de rest van het terrein en blijft het organiseren van een groot huttendorp in de toekomst mogelijk.

Sponsoren bedankt

De toegang tot de Heksenketel was zoals altijd gratis, net als alle activiteiten en de limonade. Door de toegang gratis te houden kunnen echt álle kinderen naar de leukste week van de zomervakantie komen. Lars: “Daarvoor bedanken we voor de 49e keer alle sponsors en donateurs.” Heeft uw kind genoten van de Heksenketel, dan kan er op de website www.heksenketel-oudewater.nl een donatie worden gedaan.

Het was geweldig

Na de hele warme zomer sloeg het weer voorafgaand aan de Heksenketel om, maar wat hadden we geluk in Oudewater. Alle dagen zat het weer mee. Zelfs vrijdagochtend tijdens de afbouw waren de weergoden de Heksenketel goedgezind. De opkomst was weer groots en alles is super verlopen: iedereen kan weer terugzien op een fantastische week. En voor de liefhebbers van cijfers: ruim 1.000 pallets, 850 kinderen en bezoekers, meer dan 400 ouders, opa’s & oma’s, 97 topvrijwilligers (waarvan 13 maatschappelijke stagiairs), 120 kids bij de dinsdagavond, 300 broodjes worst boven het kampvuur, 2.200 loten, 800 liter water en dik 600 liter limo, 78 verschillende activiteiten, 899 ijsjes en oneindig veel blije koppies!

Volgend jaar wordt de vijtigste Heksenketel gehouden. De organisatie belooft extra groot uit te pakken. Het wordt minimaal net zo’n mooi feest als de vorige negenenveertig keer.

Dertig hutten werden er gebouwd.
Broodje op het kampvuur.
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Wessel Kuik Europees Kampioen 2026 bij de Olympia Jollen
Wessel Kuik Europees Kampioen 2026 bij de Olympia Jollen 11 uur geleden
Een volle Plaats vierde volop feest.
Van regenbuien tot volle De Plaats: Montfoort viert Jaarmarktweekend 12 uur geleden
Afbeelding
Het was geweldig ‘Op de Camping’ bij de Heksenketel 13 uur geleden
V.l.n.r. Bas van den Brink, Laurens Nieuwenhuizen, Aiden van der Mark, Sem van Roest, Sjoerd Nieuwenhuizen en Rosalie van den Brink.
Sjoerd Nieuwenhuizen en Aiden van der Mark rijden zich in de kijker 14 uur geleden
Leden voelen zich hier echt thuis.
Schilderclub biedt onderdak 15 uur geleden
In Haastrecht kreeg de voormalig olympisch kampioen een stempel, om vervolgens weer verder te zwemmen richting Gouda.
Maarten van der Weijden zwemt door Vlist en Haastrecht 17 uur geleden
Trotse kinderen bij hun bouwsels.
Huttendorp weer een geslaagde week boordevol activiteiten 19 uur geleden
De sfeer was opperbest! Als vanouds heel gezellig.
Pracht aan de Gracht was weer super 20 uur geleden