
Gosse Bouma exposeert bij Sille Gallery
Door: Siem van der Burg AlgemeenGosse Bouma exposeert vanaf zondag 26 oktober tijdens de ROOTS expositie bij Sille Gallery. De geboren Fries woonde elf jaar in Amsterdam. Daar ontdekte hij dat zijn passie en talent meer lag op het gebied van de kunstzinnige fotografie dan bij het communicatie-vak waar hij een opleiding voor volgde. Hij gaf in 2024 het fotoboek ‘A new light on Amsterdam’ uit. Zijn succes valt af te lezen van het feit dat er inmiddels vijfduizend exemplaren van verkocht zijn.
Inmiddels woont Gosse Bouma al weer drie jaar in Oudewater. “Door de veranderde gezinssituatie zochten we een rustigere woonomgeving. De zoektocht naar een nieuwe woning eindigde bij de ‘roots’ van mijn vriendin Sanne. Daar wonen we met veel plezier en de omgeving is prachtig om mijn passie en werk voort te zetten. Ik heb in de omgeving en in Oudewater zelf al een aantal mooie foto’s kunnen maken die ik mag exposeren bij Sille Galery.”
Tamara Sille selecteert kunstenaars op eigenheid, vernieuwing en professionaliteit. “Aan die eigenschappen voldoet Gosse volledig,” vertelt Tamara. “Ik kende het bijzondere fotografiewerk van Gosse al; ik volgde hem op zijn Instagramaccount, waar hij meer dan 40.000 volgers heeft en vooral prachtige mistige foto’s van Amsterdam deelt. Toen ik ineens Oudewater in zijn foto’s zag verschijnen, heb ik hem benaderd. Hoe leuk is het dat hij nu in Oudewater woont en hier ook kan exposeren?”
“Ik ben een straat- en natuurfotograaf. Ik maak mijn foto’s vooral in de vroege ochtend en avond”, vervolgt Gosse Bouma. Dat sterke gevoel van rust en de sfeer brengen mij tot mijn mooiste foto’s. Op dit moment werk ik aan mijn tweede boek met foto’s die ik door het hele land maak. De vier foto’s die tijdens de ROOTS-expositie worden getoond, van Oudewater en omgeving, zullen zeker in de volgende uitgave (A new light on the Netherlands) verschijnen.”
Meer informatie over Gosse Bouma en zijn werk is te vinden op www.sille.com en op www.gossebouma.com. De expositie ROOTS begint op zondag 26 oktober om 12.00 uur; de feestelijke opening is om 14.00 uur. Iedereen is van harte welkom! De galerie is die dag geopend tot 17.00 uur. In verband met een grote foto-opdracht is Gosse zelf alleen in de laatste uurtjes aanwezig. De tentoonstelling is te zien tot en met 27 december bij Sille Gallery in Oudewater.















