Afbeelding
Foto: Mireille van der Ham

Basisschool de Morgenster brengt boek uit vol kinderfantasie

Door: Mireille van der Ham Algemeen

Op dinsdag 15 juli vond een feestelijke uitreiking plaats op basisschool De Morgenster in Haastrecht. Alle leerlingen ontvingen een exemplaar van Het grote Morgensterboek: een uniek verhalen- en tekeningenboek dat volledig is samengesteld door de kinderen van groep 1 tot en met groep 8.

Bijzonder project

Dit bijzondere project is tot stand gekomen door intensieve samenwerking in de klaslokalen. De leerlingen hebben geschreven, gefantaseerd, getekend, herschreven en geleerd hoe een verhaal tot leven komt. In sommige klassen kregen de kinderen ondersteuning van een gastschrijver of illustrator. De vormgeving van het boek werd verzorgd door Emmy van Harskamp, en de fotografie door Johan Landman. Directeur Dennis van Duin sprak zijn waardering uit: “Wat hebben jullie ongelofelijk hard gewerkt. Vol enthousiasme, creativiteit en lef. Het resultaat mag er zijn. Jullie mogen trots zijn op jullie verhalen en tekeningen, en op dit prachtige boek.”

Eigen stijl

Het grote Morgensterboek bevat fantasierijke verhalen, spannende avonturen, strips, gedichten en illustraties. Niets is taalkundig aangepast: het zijn de oorspronkelijke woorden en ideeën van de leerlingen, op papier gezet in hun eigen stijl. De Morgenster wilde hiermee niet alleen creatief schrijven stimuleren, maar ook laten zien hoe een boek daadwerkelijk tot stand komt.

Durf te dromen

Basisschool De Morgenster staat bekend als een betrokken dorpsschool in het hart van Haastrecht, waar aandacht is voor de talenten en ontwikkelingsmogelijkheden van ieder kind. Volgens het schoolteam sluit dit project daar naadloos bij aan: “Met dit boek hebben we creatief leren denken en samenwerken én onze fantasie flink geprikkeld.”

Het resultaat is een tastbaar bewijs van wat er mogelijk is als kinderen durven te dromen en hun verbeelding de vrije loop laten. Het grote Morgensterboek nodigt uit om te bladeren, te lezen en te bewonderen.

Leerlingen van groep 8 hadden geluk; op de dag dat zij afscheid van school namen ontvingen zij het grote Morgensterboek.

Afbeelding
'Op verhaal komen' tijdens diner in de soos.
‘Op verhaal komen’ tijdens diner in de soos. 7 uur geleden
Praisedienst in Haastrecht.
Praisedienst in Gereformeerde Kerk Haastrecht 9 uur geleden
Afbeelding
EnergieCafé Oudewater vraagt om aan te schuiven 12 uur geleden
Thérèse en Gerlinda voor de ingang van de Hobbitstee en de Graaf Jan
Tweedehands kleding krijgt nieuw leven op gezamenlijke kledingmarkt 14 uur geleden
Oktoberfest in Montfoort bij Ons Genoegen
Oktoberfest in Montfoort bij Ons Genoegen 16 uur geleden
Stichting Overtuin Bisdom van Vliet is op zoek naar oude foto's van het theehuisje.
Stichting Overtuin Bisdom van Vliet zoekt oude foto’s van prieel 18 uur geleden
Afbeelding
Zorgen gehoord, maar windmolenproces dendert door 1 okt, 20:00
Afbeelding
Stichting KCR2 1 okt, 18:00