
50 jaar Polsstokkerdam; jubileumdag bij aanvang seizoen
Door: Gerard van Hooff AlgemeenOp 10 mei viert Polsbroekerdam haar 50-jarig bestaan met een jubileum wedstrijddag. Op 10 mei zal er een jubileumdag plaatsvinden waar feestelijk wordt teruggekeken naar de hoogtepunten van 50 jaar polsstokverspringen in POLSSTOKKERDAM. Na afloop van de wedstrijden is de prijsuitreiking en het feestje met DJ tjeusto en de bakpan van de bakdames zoals vanouds in Buurthuis de Triangel. Iedereen is hartelijk uitgenodigd erbij te zijn!
Polsbroekerdam 50 jaar; koninklijk bezoek op 13 mei
Onderdeel van de gemeente Lopik is het kleine buurtschap Polsbroekerdam. Een actieve buurtvereniging, een schaatsclub en de polsstokvereniging vormen er het decor voor het verenigingsleven. Samen beheren deze drie verenigingen de Triangel die dienstdoet als buurthuis en clubhuis. In de zomermaanden wordt er op de polsstokaccommodatie professioneel getraind door de top van de Hollandse Polsstokspringers. Eens in de tien jaar is de polsstokaccommodatie het decor van het Nederlands Kampioenschap Polsstokverspringen. Dan is het kleine Polsbroekerdam groots! Alles gaat uit de kast om Polsstokkerdam op de kaart te zetten. Een grote groep vrijwilligers en sponsoren staat altijd klaar en dat is kenmerkend voor deze vereniging. En waar het buurtschapje klein is, is de ranglijst met Polsbroekerdamse kampioenen groot. Met legende Aart de With, die dertig jaar het Nederlandse record in handen had en maar liefst zestien keer Nederlands Kampioen was voorop, kunnen we stellen dat Polsstokkerdam over veel talent beschikt(e).
Op 12 mei 2025 bestaat de vereniging precies 50 jaar. Ontzettend trots zijn we dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 13 mei een bezoek brengen aan onze vereniging (bron Polshoogte).
















