
Stralende Lentemarkt Montfoort
Door: Sjoukje Dijkstra AlgemeenDe binnenstad van Montfoort kleurde afgelopen zaterdag feestelijk tijdens de jaarlijkse Lentemarkt. Tussen 10.00 en 16.00 uur kwamen honderden bezoekers genieten van het lenteweer, gezellige activiteiten, lekkere hapjes én het warme gevoel van samenzijn. Van de Hoogstraat tot de Keizerstraat en het begin van de Hofstraat - tegen het Oude Stadhuis aan - was het één en al gezelligheid.
Er was dan ook van alles te beleven. Verenigingen zoals Oud Montfoort, buurtvereniging De Wispel, bridgeclub Montfoort, Het Knooppunt en het 4 en 5 mei comité presenteerden zich enthousiast aan het publiek. Bij de scouting werd een indrukwekkende katapult gebouwd, en wie durfde kon bij de drakenbootvereniging zélf plaatsnemen in de boot. Ook de polsstokvereniging gaf spectaculaire demonstraties die veel bekijks trokken, waarbij kinderen die het aandurfden ook zelf in de polsstok mochten klimmen.
De sfeer werd versterkt door de vrolijke klanken van shantykoor de IJsselzangers, die met hun muziek voor een aanstekelijk maritiem tintje zorgden. Kinderen konden zich laten schminken bij de stand van de VOM of aan de slag met een interieurworkshop bij Casaz Studios, waar ze hun eigen moodboard mochten maken.
Ook de winkeliers lieten zich van hun beste kant zien. Ze boden mooie producten aan en kwamen met verrassende koopjes. De populaire ‘mazzeltas’ maakte haar naam waar: voor een klein bedrag kreeg je een tas vol leuke en waardevolle items. Een schot in de roos voor koopjesjagers.
De geur van versgebakken churros, wafels, stroopwafels en broodjes warme beenham lokte menig bezoeker naar de eetkramen. En wie liever even neerstreek, vond op de terrassen van de Plaats, bij Het Oude Stadhuis en de Heeren van Montfoort een plekje om te genieten van een drankje in de zon. Deze terrassen bleven ook na afloop van de markt goed gevuld - niemand had haast om naar huis te gaan.











