Jupiter heren.
Jupiter heren. Foto: PR

Indrukwekkend Jupiter Heren 1 vecht zich naar handhaving

Door: Gerard van Hooff Algemeen

Afgelopen zaterdag stond Jupiter Heren 1 voor de allesbepalende wedstrijd in de strijd om handhaving in de derde divisie. In een afgeladen sporthal De Noort Syde was nummer drie Kratos de tegenstander. Voorafgaand aan de wedstrijd stond Jupiter slechts één punt boven de promotie/degradatieplek. Directe concurrent Inter Rijswijk speelde gelijktijdig tegen hekkensluiter Vollingo. Jupiter had de handhaving dus volledig in eigen hand.

Eerder dit seizoen verloor Jupiter nog kansloos van Kratos, en het team wist dat het een grote uitdaging te wachten stond. In een bruisende sporthal begon de vertrekkende coach Arjen Dening met een op papier sterke opstelling. Jop Verweij, Robin van der Laan, Ruben Hogendoorn, Robert de Vries, Giel van der Wijden, Glenn Burger en Rik Maaijen mochten het laten zien. Kratos legde vanaf het begin veel druk op de service, waardoor de passlijn van Jupiter onder spanning kwam te staan. Dit resulteerde in een snelle voorsprong voor de ploeg uit Delft. Waar Jupiter in de afgelopen weken nog weleens snel het hoofd liet hangen, was het nu juist het tegenovergestelde.

Aanvoerder en passer-loper Robert nam het team op sleeptouw en wist met slimme aanvallen en een sterke service het gat met Kratos te dichten. Toch viel het spannende slot van de eerste set net de verkeerde kant op: 23-25 voor de bezoekers.

Toch heerste er een goed gevoel bij Jupiter: er leek écht iets te halen. Dat vertrouwen kwam duidelijk tot uiting in de tweede set. De ingevallen Remco Venhof kwam op stoom met een aantal knappe aanvallen. Later in de wedstrijd zou hij een aantal spectaculaire ballen slaan, waarmee hij het publiek op de banken kreeg. Met een steeds stabielere passlijn onder leiding van Rik was Jupiter op alle fronten net iets sterker dan Kratos. Het werd nog spannend, maar met 25-23 sleepte Jupiter het eerste, belangrijke punt binnen.

Coach Arjen voelde dat er nog meer in zat, en inmiddels wist het team dat de concurrent op achterstand stond. Dat gegeven gaf Jupiter een extra boost. Met soms oogstrelend volleybal verraste het team zelfs zichzelf. Diagonaal Robin en middenaanvaller Glenn zorgden met krachtige kill-blocks voor het nodige momentum in de derde set, die met stabiel spel opnieuw met 25-23 werd gewonnen.

Tijdens deze set werd duidelijk dat handhaving een feit was, dankzij een gunstige tussenstand bij de concurrentie. Die opluchting gaf Jupiter vleugels, en de vierde set werd overtuigend afgesloten met 25-19. Een knappe en verdiende overwinning waarmee Jupiter Heren 1 zich op eigen kracht heeft veilig gespeeld. Ook volgend seizoen komt het team uit in de derde divisie.

Ascelien en Jannie.
Laatste dag Ballensnoeperij trekt nog volop 5 uur geleden
Afbeelding
Afsluiting rotonde Johan J. Vierbergenweg in Oudewater 6 uur geleden
Even lekker knutselen en schminken.
Open boerderijdag bij ‘de Elihoeve’ van familie de Vor 7 uur geleden
Afbeelding
Pinksterviering Haastrecht 10 uur geleden
Still Blue verzorgde hun optreden met zichtbaar veel plezier, wat het publiek helemaal meetrok.
Geslaagd SPV ‘81 jubileumweekend trekt veel bezoekers 14 uur geleden
Afbeelding
Jubileumwedstijd SPV ’81- De Rebellen 15 uur geleden
Foto: Peter Lücker
Lezing: De grote ontginning van het Hollands-Utrechts veengebied 16 uur geleden
V.l.n.r.: Koen, Richard en Klaas.
Nieuw Benelux-record en podiumplaatsen voor Richard Proost Sport tijdens Hyrox Heerenveen 20 mei, 20:00