
Het Touwmuseum is weer open
Door: Aad Kuiper AlgemeenNa een winterstop van vijf maanden opent het Touwmuseum op zaterdag 29 maart weer haar deuren. Hebben de vrijwilligers van het museum dan al die tijd ‘niks zitten doen?’ Nou, niet bepaald. Medewerkers van het Touwmuseum vertellen wat er allemaal gebeurd is en nodigen iedereen uit om (weer) eens te komen kijken.
“In de maand november zijn er in totaal een kleine 500 schoolkinderen uit de regio op bezoek geweest en vanaf januari is het museum schoongemaakt, de filmzaal geschilderd, wat kapot was gerepareerd, de collectie geïnventariseerd, de vitrines opnieuw ingericht en plannen gemaakt voor de toekomst.”
“De eerste rondleidingen en bezoeken voor aanstaand seizoen staan alweer in de agenda. Gelukkig hebben we de laatste twee jaar een aantal nieuwe collega’s mogen verwelkomen wat het makkelijker maakt om grote groepen te ontvangen. Nieuwe vrijwilligers zijn nog altijd welkom: dan kunnen we vanaf volgend jaar onze openingstijden weer verruimen. Dát zou fijn zijn!”
“Vanaf 29 maart ontvangen wij u weer graag om u te vertellen over de ‘geelbuiken’ die vele eeuwen met het ‘slaan van touw’ aan de basis stonden van de Oudewaterse economie. Maar ook over de boeren in de Krimpenerwaard die de grondstof voor het touw verbouwden op hun akkers: vezelhennep. Over de schippers die de schijven touw naar de havensteden brachten voor gebruik op de grote zeilschepen en de visnetten die werden gekocht door de Hollandse haringvloot.”
‘Een klein museum?’ … ‘We zijn groot in verhalen!’
Openingstijden t/m 2 november: dinsdag t/m zondag van 12 tot 16 uur. (Gesloten op Koningsdag maar extra open op tweede paas- en pinksterdag en bevrijdingsdag.)









