
Stortplaats De Kleine Betuwe
Door: Hester van der Vlist AlgemeenOnvrede groeit
In november 2024 waren de graafmachines zichtbaar op het voorheen Kleine Betuwe terrein. Het terrein werd ontruimd en zoals het leek klaargemaakt voor een toekomstige bouwlocatie. Een eerste aanzet voor een project waar al zolang op wordt gewacht. Tezamen met het herfstzonnetje zorgde dit voor enthousiasme bij voorbijgaande mensen. Er werden bouwhekken geplaatst. Iedereen dacht: nu gaat het gebeuren!
Raad van State
Er zijn bezwaren ingediend tegen het goedgekeurde bestemmingsplan. Het is nu afwachten op het oordeel van de Raad van State. Wanneer de zaak voorkomt en de resultaten bekend worden, is nog onbekend.
Helaas is daarna alleen het bruikbare hout verwijderd, maar zijn alle andere resten achtergebleven. Het resultaat is een grotendeels kaalgeslagen vlakte met daartussen nog de resten van speeltoestellen en camping restanten. Met daarnaast nog de zeer vervallen woning en het vergane toiletgebouw. Het geheel lijkt nu meer op een slagveld, waar iedereen hals over de kop is vertrokken. Weken en weken heeft Haastrecht gewacht op vervolgstappen, maar nu die uitblijven groeit de onvrede. De Kleine Betuwe was ooit de parel van Haastrecht, maar lijkt nu op een stortplaats. Een onwaardig beeld voor wie Haastrecht via de Provincialeweg Oost binnenkomt of verlaat. Doordat de locatie nu oogt als een stortplaats wordt hij ook zo gebruikt door passanten. De hoeveelheid afval op het terrein groeit en daarmee wordt het meer en meer: ‘de stort van Haastrecht’.
De VGKB (Gemeente Belang Krimpenerwaard) pakt de signalen van de verontrustende Haastrechtenaren op. Ze hebben er begrip voor dat de ontwikkelaar moet wachten op de definitieve toestemming om te bouwen. Maar heeft Raadvragen gesteld. Deze vragen worden 25 maart tijdens de raadsvergadering behandeld. De vragen luiden:
1. Kan de wethouder in overleg met de ontwikkelaar en hem vragen om in elk geval het terrein op te ruimen en actie te ondernemen m.b.t. de dichtgetimmerde woning?
2. Wanneer wordt de sloopvergunning voor de bestaande gebouwen verleend en kan het terrein echt bouwrijp worden gemaakt en waar is dit van afhankelijk.?
3. Wanneer, door wie en op welke wijze worden de inwoners van Haastrecht geïnformeerd over de stand van zaken?
Kleine Betuwe 2011









