Afbeelding

Mooie winst voor Montfoort en WDS en gelijkspel voor FCO

Door: Gerard van Hooff Algemeen

Jonathan - Montfoort SV’19 1-4

Montfoort speelde in Zeist tegen Jonathan dat op de derde plaats op de ranglijst stond met 5 punten meer. In een competitie waar alle ploegen aan elkaar gewaagd zijn, beloofde dit ook weer een spannende wedstrijd te worden. Vanaf de start was het dan ook een open wedstrijd die op en neer ging en waarin beide ploegen voor de aanval gingen. Al binnen vijf minuten was er een eerste kans voor Teun Ros op aangeven van Casper van Rooijen. Zijn schot werd gered door keeper van den Hoek. Ook de opgekomen Wiek Drost zag zijn schot naast de goal verdwijnen. Na ongeveer twintig minuten begon Jonathan een overwicht op te bouwen. Montfoort had moeite met de vele positiewisselingen, maar bleef geconcentreerd verdedigen en wanneer het gevaarlijk dreigde te worden greep de betrouwbaar keepende Bart Meuleman rustig in. Enkele minuten voor rust werd Emrie Bakker aangespeeld in het strafschopgebied. Na een actie werd hij door een verdediger van Jonathan aangetikt waarna scheidsrechter Koning alleen maar tot een penalty kon besluiten. De goed spelende Abdel Metalsi schoot de bal overtuigend binnen; 0-1 voor Montfoort. Jonathan bleef aandringen en spits Van Soest schoot net voor rust in het zijnet.

Na rust had coach Nick Vreeman aan de linkerzijde van zijn elftal de taken anders verdeeld en dat pakte goed uit. Een eerste schot van Emrie Bakker werd nog net overgetikt door de keeper. Toen Teun Ros vanaf rechts wist voor te geven was het Don Mimpen die bij de eerste paal de 0-2 binnenkopte. Montfoort had aanvallend het gevoel helemaal te pakken en toen Jesper Kolfschoten voor de tweede keer vanaf rechts mocht voorzetten, was het Dion van Herpen die via binnenkant paal binnenschoot; 0-3. Een ongekende weelde voor de Montfoorters, maar er zat nog meer in het vat. Emrie Bakker bediende met een splijtende pass Teun Ros en die op zijn beurt omspeelde keeper Van den Hoek en schoof met rechts de 0-4 binnen. Drie goals binnen tien minuten! De met geel spelende Jesper Kolfschoten werd gewisseld voor Nicky Besamusca. Jonathan wisselde ook en ging vervolgens vol op de aanval spelen. Montfoort moest achteruit, maar hoefde uiteindelijk slechts een goal toe te staan; 1-4 kopbal uit een corner. Na zeventig minuten was er nog een dot van een kans voor Jonathan, maar de kopbal ging over het heiligdom van Bart Meuleman. Denny van Loen, Jasper van de Haselkamp en Hanafi el Boayadi werden nog ingebracht waarbij Denny van Loen als aanspeelpunt goed speelde. In de laatste fase was Jonathan het heilige vuur kwijt en kon Montfoort de wedstrijd rustig uitspelen. Een prima resultaat waarbij de drie punten dik verdiend zijn. Zaterdag 25 januari Montfoort - Nieuw Utrecht. Aanvang wedstrijd 14.30 uur.

Nieuwkoop - FC Oudewater 0-0

Of de koude omstandigheden er ook aan meewerkten zal altijd een vraag blijven. Dat neemt niet weg. dat het in ieder geval niet hartverwarmend was hetgeen op het Nieuwkoopse kunstgras ten toon werd gespreid door overigens een behoorlijk gehavende Oudewaterse ploeg. Maar liefst 6 spelers ontbraken door blessures, ziekte of ongelukkig geplande vakanties. Eigenlijk moest de Oudewaterse staf het doen met o.a. twee invallers die hun debuut kort, maar niet onverdienstelijk, maakten. Slechts een handvol toeschouwers, toch veel uit Oudewater, zagen een matig partijtje voetbal, ook nog gevoed door slecht arbitraal optreden. De dienstdoende arbiter had minimaal aan beide partijen rood moeten geven. Binnen twee minuten na het beginsignaal moest de Oudewaterse sluitpost Michael van Bilsen ver uitlopen om verder onheil te bezweren. In de minuten die volgden was het vooral de Nieuwkoopse nummer 6, Tjerk Huis, die zorgde voor de nodige irritaties binnen de lijnen. Het ging zelfs zover dat hij, na een paar waarschuwingen en een gele kaart duidelijk solliciteerde naar rood. Na 20 minuten greep zijn coach, Arjan van der Laar, in en haalde hem van het veld. Een goede actie, maar rood had hij meer dan verdiend. Over en weer waren er wat kans(jes) te noteren. Oudewaternaar Thomas Hoogenboom, wel heel actief, dreef zijn acties af en toe iets te ver door en bij de gasten was het Robin Voorend die binnen de Oudewaterse ‘zestien’ niet wist te profiteren van een misverstand bij de bezoekende verdedigers. Zijn collega Jeffrey van Lith zag een gevaarlijk ogende kopbal toch simpel door doelman Van Bilsen geplukt worden. Hoogenboom en Evers konden vervolgens kort voor rust het Nieuwkoopse doel niet vinden tussen een opeenhoping van spelers. Aan de andere kant van het veld gebeurde gelijk hierna eigenlijk hetzelfde, maar ook invaller Groenewoud en zijn collega-aanvallers wisten in de drukte het net niet te raken.

Zonder Bram Noordman, begon Oudewater met Niek Sluijs in de gelederen, aan het tweede deel van de wedstrijd. Een fraaie actie van Hoogeboom had wellicht een beter lot verdiend maar de 3e man die hij tegenkwam (Van Lith), was er wederom een teveel. Een vrije trap genomen door Micha Hulst, die een moeilijke middag had, kwam panklaar voor het doel van keeper Boekestein, maar er was niemand paraat om de zaak af te ronden. Rond het uur begon het af en toe een beetje op aardig voetbal te lijken, maar dit duurde helaas niet lang. De beide verdedigingen stonden goed, met daarbij de opmerking dat aan Oudewaterse kant, ondanks een gele kaart, Bob Appels de man van de wedstrijd was. Bij de thuisploeg sprong Boy Vork er duidelijk bovenuit! Zoals vermeld waren er twee debuut-spelers aan Oudewaterse kant t.w. Jacob de Wit en Jur Anbergen. Zij maakten geen fouten. Of de giga-kans die Sebastiaan Evers in de verlenging nog kreeg wel als een fout staat genoteerd is nog een discussie. Keeper Thomas Boekestein voorkwam op de valreep in ieder geval een Nieuwkoopse nederlaag.

WDS - Moordrecht 5-2

Een mooi begin van het nieuwe jaar voor WDS op de dinsdagvondpartij. Tegen nummer 2, Moordrecht, kwam WDS al vroeg op achterstand (0-1). Jaco zorgde echter direct voor de gelijkmaker; 1-1. Een spannende eerste helft volgde, waarin beide teams kansen kregen, maar de stand bleef ongewijzigd.

In de tweede helft brak Elwin van der Stigchel de wedstrijd open met een schitterende uithaal voor de 2-1. Kort daarna gaf hij een slimme assist op Jaco, die zijn tweede doelpunt maakte; 3-1. Hoewel Moordrecht nog terugkwam met een vrije trap (3-2), stelde WDS de overwinning veilig. Floris de Hoog gaf een perfecte assist op Steven Verlaan die voor de 4-2 zorgde en scoorde zelf de 5-2 op aangeven van zijn broer Jaco de Hoog. WDS komt zo goed uit de winterstop. Op 25 januari wacht de volgende competitiewedstrijd. Uit bij Gouderak wil WDS een goed vervolg geven aan de competitie.

Zaterdag 25 januari

2e klasse B
14:30 - Montfoort SV ‘19 - Nieuw Utrecht SV
14:00 - FC Oudewater - PVCV

3e klasse E
14:30 – Meerburg - VV Haastrecht

4e klasse B
14:30 - SPV ’81 - Bergambacht

5e klasse B
15:00 - VV Linschoten - Siveo ‘60
14:30 - Gouderak - WDS

VROUWEN

4e klasse 3
14:45 - VV Haastrecht - Stolwijk

Afbeelding
Klaverjasavond 3 uur geleden
Foto: Een zelfportret met het kenmerkende ijsvogeltje en camera erin verwerkt.
Wie oh die: Hans van den Hoven 5 uur geleden
Afbeelding
Wandel mee en ga fit de zomer door 11 uur geleden
Afbeelding
Herdenken 10 mei, 10:00
Afbeelding
Als het golft dan golft het goed. Niet te stuiten, niet te sturen 9 mei, 18:00
Afbeelding
Informatiebijeenkomsten over energieopslag: ‘zien is geloven’ 9 mei, 15:00
Afbeelding
Linschotense scout Kylian beleeft bijzondere Dodenherdenking op de Dam 9 mei, 14:00
Vervangend beheerder Debbie Splinter bij een klok met Cupido en Venus.
Dag van het Kasteel in Museum Paulina Bisdom van Vliet 9 mei, 10:00