Afbeelding
Foto: Toeschouwers verwelkomen sinterklaas vanaf de IJsselkade.

Feestelijke intocht Sinterklaas in Montfoort

Door: Meike de Goeij Algemeen

Het was op zaterdag 16 november een feestelijke dag in Montfoort, want Sinterklaas en zijn Pieten kwamen aan in de stad. De intocht, georganiseerd door de Winkeliersvereniging en de Organisatie Sinterklaasfeest Montfoort, verliep volgens planning en zorgde voor lachende gezichten bij jong en oud.

Vanaf 13.45 uur begon de middag met een welkomstwoord door Vincent Kemp, die samen met de kinderen en burgemeester van Hartskamp de bekende sinterklaasliedjes inzette. De sfeer zat er meteen goed in, terwijl de kinderen enthousiast dansten en meezongen. De IJsselkade en de brug waren versierd met slingers en cadeautjes om de aankomst van Sinterklaas extra bemoedigend en speciaal te maken.

Rond 14.00 uur voeren meerdere boten met Sinterklaas en zijn Pieten de IJssel op en legden aan bij de grote brug, onder luid gejuich van de aanwezige kinderen en hun ouders. De Pieten dansten, samen met Vincent Kemp, burgemeester van Hartskamp en alle aanwezigen, op ‘si-sa-supersinterklaas’. Sinterklaas werd hartelijk verwelkomd en begroette de kinderen, waarna hij te paard door de binnenstad trok. De stoet trok door de straten richting het St Josephgebouw.

In het St Josephgebouw werd het feest voortgezet. Hier konden de kinderen op de foto met Sinterklaas en zijn Pieten, terwijl ze vermaakt werden door zingende en swingende Pieten. Voor extra plezier was er ook een ‘silent disco’ aanwezig (een gelegenheid waar mensen met draadloze hoofdtelefoons naar muziek luisteren en dansen, waardoor het voor buitenstaanders stil lijkt).

Dankzij de goede voorbereiding en de grote opkomst van de Montfoortse gemeenschap, was de intocht van Sinterklaas ook dit jaar weer een groot succes. Het was een dag vol lachende gezichten, muziek en dans, die de start van een warme feestperiode inluidde.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Koolmeesjes vliegen uit 6 uur geleden
Marian Snoek overhandigt de petitie aan Wim van Wikselaar.
Bewoners spreken zorgen uit over windturbines bij Cattenbroek 9 uur geleden
Afbeelding
Kinderboerderij Montfoort laat kinderen verwonderen tijdens Pret in het Park 22 uur geleden
Afbeelding
Constructieve en succesvolle coalitieonderhandelingen gisteren
Afbeelding
Lichte paniek 30 mei, 15:00
Afbeelding
Napolejong in theater Concordia 30 mei, 12:00
Afbeelding
Informatieavond ‘Leven met Parkinson’ 30 mei, 10:00
Afbeelding
De Marinierskapel komt naar IJsselstein 30 mei, 09:00