Afbeelding

Voor elkaar

Door: Melissa Overbeek Algemeen

In De Wulverhorst hadden wij Birgit Oelkers te gast. Birgit inspireerde ons en veel inwoners en afgevaardigden van organisaties van Oudewater om nog concreter aan de slag te gaan met het vormgeven van de zorgzame gemeenschap in Oudewater.

Birgit houdt zich bezig met het ondersteunen van lokale initiatieven die erop gericht zijn om als gemeenschap een infrastructuur in stand te houden, ontmoeting te organiseren of voor elkaar te zorgen. In Oudewater kennen we bijvoorbeeld GreenSpot of het initiatief rondom groene energie.

Wij hebben het in Oudewater best goed voor elkaar samen. We kennen elkaar veelal wel, zijn best actief in het verenigingsleven, hebben verschillende geloofsgemeenschappen, scholen, een leuke binnenstad, enthousiaste ondernemers, eigen 1e lijn zorg zoals huisartsen en fysiotherapeuten, thuiszorg én een eigen verpleeghuis. Een mooie infrastructuur dus! En dat behouden op de langere termijn, is best een ding.

De overheid en verzekeraars sturen dit op schaalgrootte. Het lijkt efficiënter als je beleid op minimaal provinciaal niveau bedenkt en laat uitvoeren. Natuurlijk op zaken die nauwelijks voorkomen, zoals bijvoorbeeld ingewikkelde revalidatiezorg of complexe jeugdzorg, is dat handig. Maar langdurige of herstelgerichte zorg voor mensen moet dichtbij zijn. In de buurt van waar mensen wonen, waar hun sociale contacten zijn, waar de huisartsen zitten, de fysiotherapeuten en de apotheek. Mensen moeten gekend worden en zich gekend weten. Dat hoort dichtbij. Want zorg ontvangen in je eigen vertrouwde omgeving helpt bij sneller beter worden of langer zelfstandig blijven. Daarom willen wij als De Wulverhorst ook alleen maar in Oudewater ons werk doen. Wij willen u kennen en willen dat u ons kent én herkent.

Langer in je eigen netwerk blijven met steun van dat netwerk betekent dat zorg langer kan uitgesteld worden, minder complex wordt ervaren of met minder professionals af kan.

U kent inmiddels vast wel Het Touwteam van De Wulverhorst. Twee coördinatoren, Linda en Caroline, met ruim 250 inwoners van Oudewater staan klaar om u te helpen bij het langer zelfstandig thuis wonen. Kort- of langdurend. Zij kunnen terugvallen op de steun en de expertise van de professionals van De Wulverhorst. Enorm belangrijk om onze zorgzame gemeenschap in stand te houden.

Nieuw is dat de denktank van De Wulverhorst: Samen zorgen voor elkaar, gestart is met buurtambassadeurs. Er lopen twee pilots. Onder andere een in de Leeuwerikstraat. Marjolein vertelde op de avond met Birgit vol enthousiasme over haar straat en hetgeen zij daar inmiddels samen met Daan van Voldaan in gang heeft gezet. De buurtambassadeurs hebben de back-up van Het Touwteam en Het Touwteam weer de back-up van De Wulverhorst. Zo bouwen wij samen verder aan een zorgzame gemeenschap en borgen we dat we in de toekomst met een groeiende zorgvraag en minder professionals toch samen zorgen voor elkaar. Nieuwsgierig geworden en wilt u ook graag mee doen met uw straat of buurt, meldt u zich dan bij Linda of Caroline van De Wulverhorst. Gewoon even de receptie bellen en dan bellen zij u terug.

Wij willen graag samen met u zorgen voor Elkaar!

Dit maal wordt alles oranje
Zomercarnaval Oudewater 7 uur geleden
Pablo en Johan uit Haastrecht
Van examenstress naar feestvreugde 9 uur geleden
Alzheimer café
RECTIFICATIE: Alzheimer Café regio Woerden 12 uur geleden
Afbeelding
Uitslag JEVA Bokaal 15 uur geleden
Jeroen Kliver is trots op zijn school
Klavertje 4 veertig jaar 17 uur geleden
Van onmacht naar actie!
Handje helpen ... wat kun jij doen in Montfoort en Oudewater 18 uur geleden
De winnaars van het recreantentoernooi 2026: Team Bestebreurtje en Team Lionel Smashie.
Grote belangstelling voor Recreantentoernooi TOP 16 jun, 20:00
WK-oranjekoorts in wijk Bos en Water
WK-oranjekoorts in wijk Bos en Water 16 jun, 15:00