
Concert in de Grote Kerk
Door: Ben Overbeek AlgemeenOp zaterdag 24 augustus is er weer prachtige muziek te beluisteren in Oudewater. ‘Ombra mai fu’ van Händel, ‘Magnificat & Nunc Dimittis’ van George Dyson en ‘Dance Bohémienne’ van Claude Debussy zijn o.a. de liederen die gezongen worden door Marit Weerheim, op het koororgel begeleid door Tjeerd Kiers. Tjeerd begint het concert met een improvisatie op het orgel.
Marit (2002) zingt sinds haar zesde bij Stichting Ars Musica. Momenteel zingt zij nog steeds in het Meisjeskoor en het Concertkoor van Ars Musica, waar zij medewerking heeft verleend aan de uitvoering van o.a. de integrale Johannes Passion, Matthäus Passion, Ein Deutsches Requiem en het Gloria van Vivaldi. Daarnaast ontvangt zij wekelijks zanglessen van Nanette Mans en volgt zij workshops bij Pieter van Breugel.
Tjeerd (1988) groeide op in een muzikaal gezin en speelde in eerste instantie viool en piano. Vanaf zijn twaalfde maakte dit plaats voor het orgel. Aan de Schumann Akademie volgde hij zijn theorievakken. Les in literatuurspel en improvisatie volgde hij lange tijd bij Gerben Mourik in Oudewater. Naast zijn werk als IT-projectleider is Tjeerd met regelmaat actief in de muziek. Op zondag begeleidt hij de samenzang in diverse kerken. Daarnaast verleent hij graag zijn medewerking aan (koor)uitvoeringen.
Het concert tijden de zomeropenstelling van het kerkgebouw begint om 15.00 uur. De toegang is gratis, wel is er een collecte bij de uitgang.











