Afbeelding
Foto: pr

Lezing over Kasteel Montfoort in De Rank

Door: Ben Overbeek Algemeen

Op dinsdag 27 juni organiseert de Stichts-Hollandse Historische Vereniging een lezing over de geschiedenis van het Kasteel Montfoort. Deze lezing wordt gehouden in De Rank, Verlengde Hoogstraat 26, 3417 EK Montfoort. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang is gratis.

De stad Montfoort dank zijn naam aan dit kasteel, dat in de archieven bekend is als Mons Fortis. De bisschop van Utrecht laat het in de twaalfde eeuw bouwen en het wordt de thuishaven van de eerste burggraven van Montfoort. Streekarchivaris Frank van Rooijen neemt ons mee op een fascinerende ontdekkingsreis naar de geschiedenis van dit ooit zo roemruchte kasteel.

Burggraven

De burggraven heersen over de omgeving en proberen hun macht en aanzien te vergroten. Het Kasteel kleurt daarmee de geschiedenis van Montfoort, ook als de burggraven al lang vertrokken zijn en de Fransen in 1672 het Kasteel grotendeels verwoesten. De Staten geven het kasteelterrein, met de restanten van het kasteel, zoals de voorburcht en de toegangspoort, voor lange tijd in bruikleen aan de stad Montfoort. Het kan niet anders of we gaan in deze reis door de tijd van hot naar her. Maar het vaste ankerpunt waar we altijd weer uitkomen is het roemruchte Kasteel van Montfoort. Een gedeelte van de voorburcht is het enige deel van het Kasteel dat nu nog bestaat.

Streekarchivaris

Frank van Rooijen is streekarchivaris van het Regionaal Historisch Centrum (RHC) Rijnstreek en Lopikerwaard. Deze archiefdienst beheert de historische archieven van onder meer de gemeente Montfoort.

Amarin en Veerle
Jonge klimaatraad inspireert 7 uur geleden
Afbeelding
Luister naar het verhaal van Museum Bisdom van Vliet vanaf een bankje in de Overtuin 12 uur geleden
bomen op de kade
Nieuwe kademuur 17 uur geleden
Cees Reichard heeft al heel wat kilometers gefietst op zijn fiets, zónder ondersteuning.
Cees (80) fietste volledig op eigen kracht het IJsselmeer rond 9 aug, 18:00
Voorkant
Briefkaart 9 aug, 12:00
Jorien Baas (foto: Dutch Hikes).
Rian en Joriene Baas moeten genoegen nemen met NFM-zilver 8 aug, 18:00
Afbeelding
Doelenplein wordt iedere maandag een sportieve ontmoetingsplek 8 aug, 13:00
Afbeelding
Scootmobielclub Oudewater 8 aug, 10:00