Afbeelding
Wil van der Heiden

Spookstad Oudewater

Door: Ben Overbeek Algemeen

Zaterdag 5 november was het flink griezelen in Oudewater. ‘De Vrienden van Oudewater’ hadden met hulp van Klaproos Culturele Ondersteuning, Studio Maxdance en ruim 150 vrijwilligers, waaronder 120 griezels, kap en grime, een bouwploeg en verkeersregelaars van de binnenstad een heuse spookstad gemaakt.

Vanaf 16.00 uur kwamen ruim zeventig kinderen naar de Klepper om onder het genot van een heerlijke zak popcorn te kijken naar de animatiefilm Hotel Transylvania.

Vervolgens konden de kinderen vanaf 18.30 uur langs de deuren voor de ‘Trick or Treat’. Er waren zo’n dertig adressen waar de kinderen, al dan niet verkleed, aan konden bellen voor een snoepje. De deelnemers hadden hun tuin en soms ook zichzelf geheel in griezelstijl aangekleed. Bij sommige adressen was het zelfs zo druk geweest dat het snoep al snel op raakte en er dus nog even langs de supermarkt gereden moest worden om de voorraad aan te vullen.

Om 19.30 uur kon de wandeling vervolgd worden in de binnenstad van Oudewater. Op hoogte van Hocus Pocus stond de poort die toegang bood tot de spookstad. Een gigantische reus in zwart gewaad ‘heette je welkom’ en was een voorbode voor de vele griezelfiguren die je nog kon tegenkomen. Van een bruid in een kist, heksen en verschillende zombies, tot een Pennywise It-clown die vooral de meiden de stuipen op het lijf jaagde door achter ze aan te rennen over de markt. Via een uitgezette route kwam je langs verschillende horrorachtige taferelen. De Klepper was ook ‘s avonds omgebouwd tot horrorbioscoop, dit keer voor 16+, waar je popcorn, suikerspinnen of een zakje bloed kon kopen. Elk half uur speelde hier een korte horrorfilm.

Degenen die over genoeg moed beschikten konden hun wandeling vervolgen door het stadhuis dat speciaal voor deze avond was omgetoverd tot een echt spookhuis. Veel dappere Oudewaternaren gingen naar binnen om vervolgens met een flink verhoogde hartslag en een wit gezicht weer naar buiten te komen.

Studio Maxdance verzorgde deze avond maar liefst vijf keer een geweldig optreden. De wedstijdteams van de dansschool hebben hun ‘Squid Game’-show gegeven, gebaseerd op de Netflix-senstatie. De grote groep in rood geklede dansers in verschillende leeftijdscategorieën trokken veel publiek.

Er stond een flinke rij bij de afvaart van de Geelbuik. Met deze boot werd het mogelijk om ook via de gracht de griezels te aanschouwen. Door eerst een griezelijsje bij Roberto te halen kon je de wachttijd voor de griezelgrachtenvaert aangenamer maken en ook nog ‘De Vrienden van Oudewater’ sponsoren, want de helft van het bedrag was bestemd voor de stichting die deze avond weer tot een groot succes heeft weten te maken.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Danielle Cabri
Wie oh Die... Danielle Cabri zit nooit stil 7 uur geleden
Afbeelding
Dierenwelzijn? Niet in mijn achtertuin… 16 aug, 12:00
Afbeelding
Zwemmen en stempelen in de Vlist 15 aug, 18:00
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 15 aug, 15:00
Afbeelding
Montfoortse Zohra-Lynn (15) finalist Miss Teenager Netherlands 14 aug, 15:00
Afbeelding
Albasten huwelijk voor echtpaar Bos- Krijgsman 14 aug, 09:00
Elly Gunst
Zo om en nabij de tachtig... 13 aug, 15:00
Een dag van het Vakantie Bijbel Feest in 2025.
Het thema ‘Wereldwonder’ dit jaar centraal tijdens Vakantie Bijbel Feest 13 aug, 10:00