Het gezelschap bestond uit mensen uit Eritrea, Syrië, Rusland en Koerdistan.
Het gezelschap bestond uit mensen uit Eritrea, Syrië, Rusland en Koerdistan. pr

Taalcafé was gezellig en leerzaam

Door: Aad Kuiper Algemeen

Wat waren Marga Smits en Ria van Welzenis blij dat ze het taalcafé weer mochten organiseren: “De eerste keer na zo’n lange tijd, was wel spannend hoor, maar gelukkig waren er wel wat mensen op af gekomen.

Het gezelschap bestond uit mensen uit Eritrea, Syrië, Rusland en Koerdistan. En”, voegt Marga er blij aan toe, “er was ook een nieuwe taalvrijwilliger! Daar zijn we uiteraard heel blij mee, maar we kunnen er nog wel wat meer gebruiken. Voel je dus de volgende keer van harte welkom of mail Ria of mij even.”

Na een voorstelrondje gingen ze aan de slag. De deelnemers knipten en plakten dat het een lieve lust was. Ze zouden die avond collages over Nederland maken. Terwijl ze in tijdschriften op zoek waren naar geschikte plaatjes, praatten ze daar met elkaar en na het opplakken werden de gekozen woorden erbij geschreven. Het was duidelijk te zien dat iedereen heel enthousiast werkte en de resultaten waren uitstekend. Én ze hadden weer wat meer ervaring opgedaan in de Nederlandse taal.  

Eind november is er weer een taalcafé; houd de evenementenkalender in de gaten. Dan staat muziek centraal.
Voor meer informatie: Ria van Welzenis, mariavanwelzenis@gmail.com of Marga Smits, margasmits54@outlook.com

Aad Kuiper

Marc en Frank Gerards zullen niet snel opgeven: "Dat is geen optie"
Boeren uit Montfoort laten van zich horen 9 uur geleden
Afbeelding
Zaterdagmiddagconcert Grote Kerk 14 uur geleden
Afbeelding
Vijftigste Montfoort Open belooft een feestweek vol toptennis en gezelligheid 19 uur geleden
Afbeelding
Koffie en rondleidingen in Grote Kerk 6 aug, 18:00
Afbeelding
Uitnodiging herdenking Oudewaterse Moord 6 aug, 16:00
Roberto.
Muziek op de Markt gaat laatste week in 6 aug, 10:00
Afbeelding
PJGU Truck en tractorpulling evenement Montfoort 5 aug, 18:00
Afbeelding
Kinderen schrijven krantenartikelen voor BiebFabriek 5 aug, 15:00