Amandus en Erry de Koning
Amandus en Erry de Koning Foto: Hanneke Stoof

Amandus en Erry De Koning vieren hun diamanten huwelijk

Door: Hanneke Stoof Algemeen

Op 23 juni is het zestig jaar geleden dat Amandus en Erry de Koning in Nijmegen voor de wet trouwden. Hun geschiedenis begint echter al eerder. Via Erry’s broer kwam Amandus regelmatig over de vloer bij de familie, waardoor de twee elkaar al goed kenden voordat er sprake was van liefde.

Die liefde ontstond pas jaren later, toen Erry bij een tante in Rotterdam woonde. Tijdens een kermis in Schiedam kwamen ze elkaar opnieuw tegen. Amandus bracht haar die avond lopend naar huis in Rotterdam. Tijdens die wandeling sloeg de vonk over.

Trouwen in Nijmegen en een discussie in Amsterdam

Erry werkte destijds als verpleegkundige in Nijmegen, terwijl Amandus in Amsterdam werkte en daar ook naar woonruimte zocht. Met humor vertelde hij dat hij zelfs op de Wallen had gekeken.

Voor de kerk trouwden ze op 20 augustus, compleet met trouwjurk en feest. In Amsterdam gingen ze in ondertrouw, waar een opmerkelijke discussie ontstond tussen Amandus en de ambtenaar: heette hij nu De Koning of de koning? De ambtenaar had gelijk, en sindsdien benadrukt Amandus dat het met een hoofdletter is.

Van Sas van Gent naar Linschoten

In 1974 werkte Amandus opnieuw in Amsterdam, ditmaal als intermediair bij een bank. Het gezin woonde toen in Sas van Gent en bestond inmiddels uit twee zoons en een dochter. Erry had duidelijke eisen voor een nieuwe woning: centrale verwarming, vier slaapkamers, een school in de buurt en een tuin.

Amandus ging op zoek naar een woning en die vond hij in Linschoten. Zij wonen nog steeds in hetzelfde huis. Ze kregen zeven kleinkinderen, waarvan er enkele in de buurt wonen.

Het geheim van een lang huwelijk

Volgens Amandus en Erry is het geheim van zestig jaar huwelijk elkaar de ruimte geven en lief zijn voor elkaar. Sinds hij met pensioen is, en dat is best lang, kookt Amandus vaak. Zelf noemt hij dat ‘knoeien met sausjes’. Erry vindt dat wel erg fijn.

Beiden hebben zich jarenlang ingezet voor de gemeenschap. Erry was actief in de politiek, bij de Vrouwenraad en het CDA. Ze maakte de overgang mee toen Linschoten fuseerde met Montfoort. Amandus richtte met een aantal andere mensen Bridge Club Linschoten (BCL) op.

Op de vraag wat ze hun kinderen wilden meegeven, vertelt Amandus dat ze geprobeerd hebben hen katholiek op te voeden. De kinderen gingen in Linschoten naar de openbare school. Hij herinnert zich met een grote glimlach dat de kleuterschool vroeger vlakbij was. “Daar was een leuke juf, want ineens gingen meer vaders hun kinderen wegbrengen.”

Een zwarte bladzijde

Niet alles ging vanzelf. Hun zoon Marcel overleed op 43 jarige leeftijd, een gebeurtenis die diepe sporen naliet. Een zwarte bladzijde in hun verder rustige huwelijk.

Ondanks het verdriet genieten Amandus en Erry nog steeds van elkaar en van hun gezin. Dochter, zoon en kleinkinderen komen regelmatig langs. Zestig jaar huwelijk laat zien dat liefde, humor en doorzettingsvermogen een stevige basis vormen voor een leven samen.

Lijkt het je leuk om een instrument te bespelen?
Lessen Algemene Muzikale Vorming bij muziekvereniging Concordia 56 minuten geleden
Met burgemeester.
Adriaan en Jo de Lange vieren platina huwelijk 3 uur geleden
Afbeelding
Alpha-cursus in Linschoten 4 uur geleden
Herfstfair: 'Kom langs en beleef een gezellig dag in echte herfstsfeer; voor iedereen die houdt van gezelligheid, creativiteit en inspiratie.'
Herfstfair Hekendorp belooft succes te worden 7 uur geleden
Reinier Enzerink
Reinier Enzerink over natuur, jacht en verantwoordelijkheid 20 uur geleden
Kaart Elburg
Welkom in Elburg 22 uur geleden
Links en rechts van de beschadiging zie je een rol vaatbundels
Door de bliksem getroffen 6 sep, 12:00
De regels hangen duidelijk zichtbaar bij de kerk.
Rekening houden met nachtrust 6 sep, 10:00