
Koningsdagconcert in Hervormde kerk
Door: Mireille van der Ham AlgemeenOp Koningsdag maandag 27 april om 15.00 uur verzorgt organist Bas Koster een speciaal Koningsdagconcert op het monumentale Van Damorgel in de Hervormde Kerk van Haastrecht. Tijdens het concert is gevarieerde (vaderlandse) muziek te horen van Nederlandse en buitenlandse componisten.
Herkenbare muziek
De muziek, voor velen erg herkenbaar, bestaat onder andere uit ‘Sieben Variationen über das Holländische Lied’ van Wolfgang Amadeus Mozart en als slotstuk de Fantasie alla marcia over ‘Het Wilhelmus’ van Jan Zwart.
Bas Koster is de vaste bespeler van het prachtige orgel van de mooie historische kerk en heeft inmiddels ook veel concertervaring opgedaan. Hij wil, samen met de Van Dam-orgelgroep, het orgel ook buiten de kerkdiensten meer bekendheid geven.
Van harte welkom
De kerk aan het Kerkplein in Haastrecht is vanaf 14.30 uur open. Er is een kopje koffie of thee en na het concert is er gelegenheid om nog even met elkaar en de organist na te praten over de muziek.
Van harte welkom bij dit bijzondere concert. De toegang is gratis. Na afloop is er wel een collecte die ook weer besteed wordt aan de promotie van het orgel. Het gehele concertprogramma staat op www.pghaastrecht.nl















