
Voetbalverslagen
Door: Gerard van Hooff AlgemeenMontfoort sluit winnend af
Nieuw Utrecht - Montfoort S.V.’19 0-2
Op een nat en winderig Sportpark Rijnvliet speelde Montfoort zijn laatste uitwedstrijd tegen Nieuw Utrecht. Montfoort haalde in deze competitie meer punten buitenshuis dan op het eigen Sportpark Hofland. Aan Montfoortse zijde stond, na blessureleed en een lange revalidatie, Daan van de Poll voor het eerst weer in de basis. Al vroeg in de wedstrijd was er een kopkans voor Jasper van de Haselkamp die naast gaat. Ook Don Mimpen kreeg op zijn beurt een kans maar zijn schot werd geblokt door een verdediger van Nieuw Utrecht. Na een goede aanvalsopzet kon Timo Bakker Jasper van de Haselkamp diep sturen. Deze nam een-op-een bij de keeper een verkeerd besluit door de bal breed te leggen op een medespeler die er niet was. Ook de thuisclub werd gevaarlijk op de zestien en het was Serdar Akkanat die hoog over schoot. De beide teams waren redelijk gelijkwaardig waarbij Montfoort, wanneer het rustiger aan de bal zou zijn, meer uit het spel kon halen. Teun Ros schoot na een aanval hoog over en de aan de linkerkant volledig vrijgelaten Emre Bal deponeerde het leder hard in het zijnet. Montfoort bleef de gevaarlijkste ploeg en toen de gastheren verdedigend in de fout gingen, kon Timo Bakker (in zijn laatste wedstrijd voor Montfoort 1) de 0-1 binnenschieten. Even later kon de keeper van de thuisploeg nog net redding brengen op een schot van Wiek Drost. Ruststand 0-1.
Mike van Oostrom, Jasper van de Haselkamp en Timo Bakker bleven na rust achter in de kleedkamer en werden vervangen door Dion van Herpen, Cas Gomersbach en Koen de Beijer. Montfoort was in de tweede helft duidelijk de bovenliggende partij en het was al snel Wiek Drost, die aan de linkerkant vrijgespeeld werd en hard de 0-2 scoorde. Montfoort kreeg voldoende mogelijkheden om de score uit te breiden, maar schoten van Casper van Rooijen, Jesper Kolfschoten en Dion van Herpen misten allemaal de juiste richting. Trainer Chris van de Graaf wisselde Jesper Kolfschoten en keeper Bart Meuleman - voor beiden ook hun laatste wedstrijd in Montfoort 1 - voor Denny van Loen en Stephan Adrichem. Na deze wissel kwamen Don Mimpen en Mees Ruikers in het centrum te spelen. Denny van Loen stelde kort later Dion van Herpen in staat om de 0-3 te maken, maar de keeper wist nog net redding te brengen. De naar Benschop vetrekkende Denny van Loen nam voor zijn publiekswissel zelf de regie. Net voor het eindsignaal van de goed leidende scheidsrechter van de Boogaard liep Denny onder luid applaus van het veld. Met een trainerswissel net voor de derde periode heeft Montfoort juist op tijd ingegrepen. Het trainersduo Chris van de Graaf en Gerben Drost wist in de laatste negen wedstrijden zestien punten bij elkaar te spelen en zo de club in veilige haven te loodsen, wat uiteindelijk resulteerde in een vijfde plaats op de ranglijst. Een prima prestatie! Het thuispubliek kwam er dit jaar bekaaid vanaf, want er werden in dertien thuiswedstrijden maar twaalf punten gehaald. Uit daarentegen drieëntwintig uit dertien. Montfoort eindigde deze wedstrijd met een gemiddelde leeftijd van onder de drieëntwintig jaar. Ook aan de toekomst is gedacht.
Oefenen
Haastrecht- Meerburg 2-1
Voor Haastrecht was dit een veredelde oefenpartij ter voorbereiding op het spelen van de wedstrijd(en). Er stond niets meer op het spel. Er werd dan ook vrijuit gevoetbald als een soort oefenwedstrijd, waarin de tactische aspecten nog eens werden getest. Rogier Schröder tekende voor de 1-0, waarna Sem de Bruin dacht de voorsprong te hebben vergroot.
Zijn doelpunt werd hem door de neus geboord door een onterecht vlagsignaal van de assistent-scheidsrechter. Meteen sloeg Meerburg toe; 1-1. De thuisploeg bleef hierna bij de les en kwam uiteindelijk tot winst door een doelpunt van Stefan Bakker op 2-1. Op 7 juni speelt Haastrecht thuis de eerste nacompetitiewedstrijd.
Prestige
Siveo - Linschoten 3-4
Voor beide ploegen stond er niets anders op het spel dan het prestige. De kampioen van dit seizoen, Linschoten, speelde uit bij Siveo’60 dat zich in de strijd voor een positie in de vierde klasse gaat mengen en als eerste tegenstander het Polsbroekse SPV’81 zal treffen. Het werd een levendige partij voetbal waarin de doelpunten niet schaars waren. Liefst zevenmaal wisten de teams het doel te vinden. Daarvan namen de kampioenen het grootste deel voor hun rekening. De beide ploegen waren vanaf het begin gebrand op een zege en aanvankelijk had de thuisploeg een licht overwicht. Na een kwartier was een Linschoter counter echter doeltreffend en kwamen de ‘paarsen ‘aan de leiding door Vinn van Riet; -0-1. De gelijkmaker kwam van de voet van Lucas Verweij (1-1). Dat kunstje haalde hij voor de rust nog een 3 uit. Ook nu betrof het een gelijkmaker, want eerder had Joey van Kouwen de Linschotenaren voor de tweede maal aan de leiding gebracht. Ruststand 2-2.
Na de hervatting hetzelfde scenario. Linschoten kwam binnen de kortste keren op nieuw aan de leiding door Nick de Kort (2-3) maar ook nu hadden de geelblauwen er een direct antwoord op. Bas Geluk tekende namens de thuisploeg voor de gelijkmaker; 3-3. Beide ploegen gingen voor de volle wist en de doelkansen volgden over en weer. Siveo-doelman Erik Streng toonde zich een sta-in-de-weg en hield de Linschoter voorwaartsen vele malen van doelpunten af. Een kwartier voor het eindsignaal moest hij echter zwichten voor een poging van Paul Vroege; 3-4. Die stand wisten de Linschotenaren over het eindsignaal te tillen, alle inspanningen van de ploeg ui Zegveld ten spijt. Voor het was het een mooie generale voor de nacompetitiewedstrijd tegen SPV’81 op 7 juni op sportpark De Beemd.
Toch nog nacompetitie
WDS - Gouderak 1-0
In de laatste speelronde van de reguliere competitie heeft WDS zich zaterdag verzekerd van een plek in de nacompetitie voor promotie naar de vierde klasse. Op sportpark Wierickeweide werd Gouderak met 1-0 verslagen. Een nipte zege, maar gezien het spel in met name de eerste helft, wel verdiend.
Voorafgaand aan de wedstrijd werd er een indrukwekkende minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan Johan Voskuil. Hij was jarenlang betrokken als vlagger bij de jeugd en de laatste jaren bij WDS 2. Zijn betrokkenheid en aanwezigheid op het veld zullen gemist worden. WDS begon de wedstrijd scherp en liet vanaf het eerste fluitsignaal zien dat het de drie punten koste wat het kost in Driebruggen wilde houden. In de eerste helft was de ploeg heer en meester. Kans na kans werd gecreëerd, maar de bal wilde er maar niet in. Uiteindelijk was het Jos Lodder die de ban brak. Zijn schot van afstand werd van richting veranderd en verdween in het doel: 1-0, na ongeveer 25 minuten spelen.
Ander spelbeeld
Na rust was het spelbeeld anders. WDS zakte wat weg en Gouderak kwam steeds beter in de wedstrijd. De bezoekers kregen een aantal grote kansen om langszij te komen, maar onder meer Bjorn Stalvord stond meerdere keren op de juiste plek. Tot tweemaal toe haalde hij op knappe wijze een bal van de lijn en voorkwam daarmee de gelijkmaker. De 1-0 bleef op het bord staan, waarmee WDS niet alleen het seizoen winnend afsloot, maar zich ook plaatste voor de nacompetitie. Die plek werd pas na het laatste fluitsignaal definitief, doordat Moordrecht verrassend wist te winnen van Stolwijk. Een knappe prestatie van WDS, dat in de laatste drie speelrondes maar liefst zeven punten goedmaakte op Stolwijk en daarmee alsnog de derde periode wist te pakken. Iets wat drie weken geleden door weinigen nog voor mogelijk werd gehouden. Zaterdag wacht een uitwedstrijd tegen SEP in Delft, waar promotie naar de vierde klasse op het spel staat.
Afscheid
Voor enkele vaste krachten binnen het team betekende dit ook de laatste competitiewedstrijd in het shirt van WDS 1. Onder andere Jos Lodder, Bjorn Stalvord, Eric Cromwijk, Ivo Lemkes, Yorick Ruizendaal en Waleed Al-Dubai nemen afscheid van het selectievoetbal. Voor hen en voor het team zou promotie een prachtige afsluiting van dit seizoen betekenen.
Nacompetitie
Doordat Stolwijk het voor de derde keer op rij liet liggen, had WDS aan een doelpunt genoeg om zich toch nog te plaatsen voor de nacompetitie om een plek in de vierde klasse. Op zaterdag 31 mei spelen de Driebruggenaren in Delft om 14.30 uur tegen SEP uit diezelfde plaats op. Sportpark Tanthof Zuid, Henk van Riessenlaan 2 -6.
Geen dienst
VVOR - Cabauw 3-2
Cabauw verloor met 2-3 van het Rotterdamse VVOR, dat zich ten koste van SPV ‘81 en het Woerdense VEP in veiligheid speelt. Stan van Bemmel maakte twee keer een achterstand goed. De wedstrijd was in balans en een gelijkspel was wel terecht geweest,” aldus Cabauw-trainer Bert Potuyt.
“De 2-3 was een domper, maar over het gehele seizoen ben ik best tevreden. We eindigen in het linkerrijtje als zevende. Er ontstonden wat gaten in de selectie wegens het wegvallen van mijn verdedigingsduo Mark en Frank Rooken en aanvaller Nik Jongbloed was een aantal keren niet inzetbaar. Dit gemis hebben we met eigen jongens opgelost. Er stond in het veld vaak een jong team, dat gezien hun inbreng perspectief biedt voor de toekomst. Het uiteindelijke resultaat was wel van invloed op SPV. Door de zege sprongen de Rotterdammers van VVOR nog net over SPV heen.
















