
Kunst door de Brievenbus voor 60-plussers
Door: Margreet Nagtegaal AlgemeenWat is dat nu weer? Kunst door de brievenbus voor 60-plussers? Het is een nieuw project van de Bibliotheek Utrechtse Venen. Vorig jaar was hiervan een pilot in Woerden en dat was een groot succes. Daarom dit jaar in Woerden en Oudewater. Met het project Kunst door de Brievenbus ontvangen 60-plussers elke twee weken een creatieve opdracht om thuis mee aan de slag te gaan. De opdrachten zijn eenvoudig te maken met materialen die de meeste mensen al in huis hebben, zoals een pen of potlood. Deelname is gratis en bestaat uit tien opdrachten. Je kunt gratis aanmelden tot en met 1 februari.
De pilot die in 2024 in Woerden werd gehouden van dit bijzondere project was een groot succes. Het Klooster en het Thuishuis hadden dit project opgezet met subsidie om eenzame ouderen te betrekken bij de samenleving door middel van creatieve opdrachten. Er deden meer dan tweehonderd mensen mee. In Woerden werd er met een iets hogere leeftijdsgrens gewerkt. “Nu we vorig jaar gezien hebben dat er ontzettend veel enthousiaste reacties kwamen, neemt de Bibliotheek samen met het Thuishuis het stokje over en hebben we de leeftijdsgrens iets verlaagd”, zegt communicatiemedewerker Bas Heijkamp. “Er ontstond ook een hechte groep vrijwilligers die de kunstwerken beoordeelde. Het heeft echt mensen bij elkaar gebracht die normaal minder uit huis kwamen.” Er zal ook dit jaar fysiek in de Bibliotheek in Woerden aan projecten gewerkt kunnen worden. Hierdoor ontstaat er ook een groter sociaal component. Onder de oudere doelgroep is eenzaamheid helaas een steeds groter probleem aan het worden en dit creatieve project kan echt een positieve impuls geven.
Creatieve opdrachten door de brievenbus
Meedoen met het project is simpel. Je geeft jezelf op via onderstaand e-mailadres. Elke twee weken ontvangen deelnemers een kaart met een creatieve opdracht. De opdrachten zijn eenvoudig te maken met materialen die de meeste mensen al in huis hebben, zoals een pen of potlood. Deelname is gratis en bestaat uit tien opdrachten.
Als je een opdracht hebt afgerond, kun je deze delen met de Bibliotheek. Je krijgt dan tips en feedback via de mail. Werk je liever in een groep? In Bibliotheek Woerden kun je ook samen met anderen aan de opdrachten werken. Kijk voor de data en tijden op de website van de Bibliotheek.
Meld je voor 1 februari gratis aan door een e-mail te sturen naar Bibliotheek Utrechtse Venen via kddb.oudewater@bibliotheekuv.nl en ontvang binnenkort jouw eerste opdracht in de brievenbus. Ook zijn ze op zoek naar vrijwilligers om de opdrachten te voorzien van feedback, materialen te bezorgen en deelnemers te ondersteunen bij het project. Lukt het niet om je per mail aan te melden? Kom langs in de Bibliotheek of bel naar 0348 418354.
De Bibliotheek is erg enthousiast over dit project. “Juist het ontmoeten en het bij elkaar brengen van mensen past erg goed bij onze doelstelling. Mocht het ook dit jaar een succes worden, dan hopen we volgend jaar het project voor iedereen beschikbaar te maken.”







