Deel van Muziekgroep Oudewater in de sfeervolle ambiance mèt haardvuur.
Deel van Muziekgroep Oudewater in de sfeervolle ambiance mèt haardvuur. Foto: Aad Kuiper

Kerstconcert Muziekgroep Oudewater inmiddels leuke traditie

Door: Aad Kuiper Algemeen

Het traditionele kerstconcert van Muziekgroep Oudewater in Sportbar de Noort Syde wordt steeds drukker bezocht - in de pauze kwamen ze, iets wat nog nooit eerder gebeurde, zelfs koffiekopjes te kort - en het aantal muzikanten wordt ook steeds een beetje groter en daarnaast ook nog beter.

Onder leiding van dirigente Elivera van Sloten toverde de muziekgroep uiteenlopende kerstklanken tevoorschijn - van Beethoven tot rock- en swingnummers - nadat enkele nieuwe leden aan het talrijke publiek waren voorgesteld. Een van de nieuwe leden was de tijdelijke slagwerker, John, die voortreffelijk ondersteunend werk verrichtte, maar ze zoeken bij de groep nog wel een vaste slagwerkkracht. Dat het niet alleen bij uitvoeringen gezellig is, maar ook tijdens de repetities - tegenwoordig in het tegenoverliggende Tjonkie - bleek wel duidelijk uit de instemmende reacties toen de dirigente dit vertelde. De ambiance in de sportbar onder de waarderende blikken van uitbaters Anton en Adrie was gezellig en sfeervol, met een gezellig knapperend digitaal haardvuur op de achtergrond.

Elivera van Sloten in het zonnetje gezet

Dirigente Elivera van Sloten praatte alle nummers ook deze keer op een informatieve, maar zeker ook onderhoudende wijze, aan elkaar. Hierbij vergat ze niet Ronald Harreveld te noemen, omdat hij naast zijn enthousiaste betrokkenheid bij de Muziekgroep Oudewater over zijn werk als boekhouder na lang aandringen het boek Belevenissen van een boekhouder schreef. Hierin schetst Harreveld op humoristische wijze een beeld van de zaken waar hij als boekhouder dagelijks mee te maken heeft. Het boek wordt alom gewaardeerd, maar, in dit verhaal belangrijker, in het exemplaar van dat boek dat Elivera van Sloten in bezit heeft, schreef hij: ‘Voor de leukste en beste dirigente uit mijn muzikale carrière.’

Bij de fluweelzachte klanken werd ademloos geluisterd, maar bij de laatste, wat steviger aangezette melodieën werd luid en duidelijk meegeklapt. Voor velen was het een feestje.

Op maandag 23 december heeft, Muziekgroep Oudewater nogmaals een kerstconcert gegeven, maar dan in de Tuinzaal van De Wulverhorst, die daarvoor ook toegankelijk was voor niet-bewoners.

Voor meer informatie: www.muziekgroepoudewater.nl

Afbeelding
De zomer in? Ga goed voorbereid op weg! 2 uur geleden
Vers vlees koop je natuurlijk bij de slager.
Werken in Oudewater: afwisselend, gezellig en dichtbij 4 uur geleden
Luchtfoto Waardse Weelde. (foto: gemeente Krimpenerwaard)
Nieuwe woningen in Haastrecht Zuid 7 uur geleden
Naast de sportvelden in Linschoten is het vrijdagmiddag een levendige bedoening, waar stoere jongens van het 'kwakeltje' springen.
Verkoeling gezocht op warme dag 8 uur geleden
Blij verrast!
Wethouder Schomaker blij verrast 10 uur geleden
Sille Galerie. opening zomerexpositie 2026
‘Drijven’...de nieuw zomerexpositievan Sille Gallery 11 uur geleden
Foto: v.l.n.r. Bob, Sjaan en Jentje.
SWOM-vakantiereis naar Duitsland geslaagd: “Je stapt in de bus en alles is geregeld” 13 uur geleden
Dames van Linn en de gidsen.
Linn Ontmoet bezoekt Landgoed Linschoten 25 jun, 20:00