Het had even voeten in aarde....
Het had even voeten in aarde.... Foto: Siem van der Burg

De ijsbaan staat

Door: Siem van der Burg Algemeen

Wanneer moet jij curlen? Is een van de meest gestelde vragen die je hoort in Oudewater. Nou de deelnemers van de 72 uitverkoren teams kunnen er gerust op zijn.....hij staat! Vrijdag 6 december om 7:00 uur startten de werkzaamheden en ‘s avonds was de klus geklaard.

Programma voor jong en oud

De ‘fluitketelgooiers’ zijn niet de enigen die uitzien naar de opening van de ijsbaan op de tennisbanen van tennisvereniging de Heksenmeppers. Schaatsliefhebbers kunnen hun hart ophalen om weer lekker te schaatsen. In de eerste week krijgen basisschoolleerlingen schaatsles van de trainers van SVO, de allerkleinsten kunnen terecht voor peuter/kleuter-schaatsen en er is ruimte ingepland voor het jeugdschaatsen en het shorttracken van de schaatsvereniging. Ook Oudewater Vitaal organiseert vrijdag 3 januari een programma (op uitnodiging). De schaatsbaan is open van zaterdag 14 december tot en met zondag 5 januari, met uitzondering van eerste kerstdag. De toegang is voor iedereen gratis.

Officiële opening

Op vrijdag 13 december is er een speciale avond voor de sponsoren. De officiële openingsceremonie start op zaterdag 14 december om 17:15 uur op de Markt bij de grote kerstboom. Daar staan de Vrienden van Oudewater klaar om lampjes uit te delen en om 17:30 uur vertrekken ze met een lichtjes-optocht en een muzikale verrassing naar de ijsbaan. De route gaat ook door De Wulverhorst waar de bewoners kunnen genieten van alle lichtjes en optocht. Bij de ijsbaan aangekomen wordt er een woordje gesproken en verzorgt het kinderkoor Vocal Kids van het Muziekhuis een optreden en komt er een mooie act op het ijs. Als afsluiter, maar ook meteen als start van de schaatspret gaan we disco schaatsen. DJ Tjeusto zorgt voor de muziek voor jong en oud en zal de gehele avond aanwezig zijn en er een groot feest van maken. Tussendoor kan iedereen ook nog een leuke herinnering maken bij de fotobooth.

Overlast voor Heksenmeppers beperkt

De overlast voor de tennissers en padellers wordt tot een minimum beperkt. Er kan gewoon worden getennist en gepadelt. De enige hinder bestaat er uit dat er wat minder parkeerplaatsen beschikbaar zijn.

Horecaplein

In de schaatshal wordt een horecaplein ingericht. Voor de inwendige mens wordt ruimschoots gezorgd door het personeel van de beheerder van het clubhuis (Marcel van Elleswijk) en DON food & events.

Informatie

Het volledige programma, informatie over de faciliteiten, regels en veiligheid is te vinden op www.ijsbaanoudewater.nl. Via de sociale media wordt iedereen op de hoogte gehouden van de laatste nieuwtjes en activiteiten. Dankzij de steun van Oudewaterse bedrijven en de inzet van meer dan honderd vrijwilligers, belooft het weer een mooie kerstperiode te worden. Oudewater maakt zich klaar voor een winter vol schaatsplezier!

en er moest veel materiaal aangesleept worden.
Het leek soms wel een puzzel
Maar de IJsbaan staat.
Overdekt en wel.
Dames van Linn en de gidsen.
Linn Ontmoet bezoekt Landgoed Linschoten 6 uur geleden
Viertal van de West Stichtse Ruiters viert regiotitel!
Viertal van de West Stichtse Ruiters viert regiotitel! 8 uur geleden
Polsstokbond Holland in hun nieuwe tenues
Rian Baas en Fabienne Overbeek pakken de winst in Linschoten 11 uur geleden
Veel nationaliteiten bij elkaar: mensen uit Myanmar, Philipijnen, Irak, Syrië, Oekraïne en Rusland. En natuurlijk de enthousiaste taalmaatjes uit Nederland!
Taalcafé 14 uur geleden
Afbeelding
Warmte, sportiviteit en prachtige prestaties tijdens FNRS-dressuurwedstrijd op De Lange Linschoten 15 uur geleden
Een deel van het team Willeskoppig bij het beeld van de Willeskopper Stier.
Fiets- en wandeltocht gaat ivm de hitte niet door 16 uur geleden
Afbeelding
De kop is er ‘op’ 16 uur geleden
Muziek op de Markt gaat weer van start
Muziek op de Markt gaat weer van start 17 uur geleden