Op zondag 28 juli sloot Windfall het Oudewaterse weekend af.
Op zondag 28 juli sloot Windfall het Oudewaterse weekend af. Foto: Siem van der Burg

Muziek op de Markt voor herhaling vatbaar

Door: Siem van der Burg Algemeen

Siem van der Burg

De ‘Vrienden van Oudewater”, Grand Café Hex en Eetcafé Lumière organiseerden dit jaar voor het eerst Muziek op de Markt. Als de muziektent volgend jaar opnieuw door Sebastiaan Tesink ter beschikking wordt gesteld, Jan van Dam hem weer belangeloos neerzet en weghaalt, de gemeente nogmaals vergunning verleent en dat grote aantal sponsors wederom meehelpt, is de kans groot dat Muziek op de Markt op herhaling gaat. Eind september wordt daarover een beslissing genomen.

“Natuurlijk kostte deze eerste versie veel energie”, zegt initiatiefnemer Siem van der Burg die de kar trok namens de organisatoren. “Uiteraard ging de eerste keer niet alles vanzelf, werden er fouten gemaakt en vooral het eerste weekend zat het weer tegen. Dat laatste heb je nu eenmaal niet in de hand en de fouten waren niet dusdanig dat het publiek er last van had. Behalve dan die keer dat bij het optreden dat gepland stond (op de BBQ-avond) de zangeres en gitarist niet kwamen opdagen. Gelukkig werd dat opgevangen door Danny Temming op het laatste moment te strikken voor een invalbeurt.

Laatste weekenden waren helemaal top

In het weekend van 20 en 21 juli werd genoten van de Big Dipper Big Band uit Utrecht Zuilen en Blaaskapel Ladder(s)zat. De Big Dipper Big Band stak oorspronkelijk materiaal in een jazzjasje en Ladder(s)zat zorgde voor gezelligheid en feestelijke muziek.

En dan was het van vrijdag 26 juli tot en met zondag 28 juli de beurt aan drie Oudewaterse Bands. The Clean op vrijdagavond, de Outlaws op zaterdagmiddag en Windfall op zondagmiddag, lieten zien en horen dat Oudewater beschikt over hele leuke bands met een grote fanschare. Het laatste optreden tijdens Muziek op de Markt vindt plaats op woensdag 7 augustus. Het Vlister mannenkoor zingt dan tijdens de inmiddels traditionele Mosselavond van Eetcafé Lumière.

“We hopen dat we van Muziek op de Markt een terugkerend evenement kunnen maken”, vervolgt Siem van der Burg. Als mensen suggesties hebben voor de volgende editie (aanpassingen, verbeteringen van het programma of andere tips) dan houden ‘De Vrienden van Oudewater’ zich aanbevolen om die te ontvangen. En natuurlijk zou het fijn zijn als Oudewaternaren een steuntje in de rug geven door ‘Vriend’ te worden. Dat kan heel eenvoudig via de site www.vriendenvanoudewater.nl. Vanaf een tientje per jaar bent u al ‘Vriend’.

Zaterdag 20 juli trad de Big Dipper Big Band uit Utrecht Zuilen op.Lekkere nummers voor de liefhebbers
Ladder(s)zat speelde op 21 juli op. Het plezier spatte er vanaf.Hele goede muzikanten en entertainers uit Roelofarendsveen
De Clan trapte het Oudewaterse weekend af.Een lekker sfeertje met veel dansbare nummers.
Op zaterdag 27 juli was het de beurt aan de Outlaws.Succes en een vol terras verzekerd.
Afbeelding
Warmte, sportiviteit en prachtige prestaties tijdens FNRS-dressuurwedstrijd op De Lange Linschoten 2 minuten geleden
Een deel van het team Willeskoppig bij het beeld van de Willeskopper Stier.
Fiets- en wandeltocht gaat ivm de hitte niet door 1 uur geleden
Afbeelding
De kop is er ‘op’ 1 uur geleden
Muziek op de Markt gaat weer van start
Muziek op de Markt gaat weer van start 2 uur geleden
De TOPvrijwilligers van de Zwem4daagse.
50e Zwem4daagse: een gouden jubileum om trots op te zijn 15 uur geleden
Afbeelding
Openingsconcert zaterdagmiddagserie 17 uur geleden
Bob Noordam.
Vader en dochter zijn geslaagd als kok 19 uur geleden
Afbeelding
Zomerconcert in Montfoort 19 uur geleden