
Groep acht zwaait af
AlgemeenSjoukje Dijkstra
Een nieuwe fase voor Floortje, Fiene, Dyon en Arthur
Een nieuw hoofdstuk breekt aan voor de groep achters uit Montfoort, die afscheid nemen van hun basisschool en zich voorbereiden op hun eerste jaar op de middelbare school. Floortje, Fiene, Dyon en Arthur zijn er klaar voor, hoewel ze het ook wel spannend vinden.
Arthur gaat Mavo+ doen aan Kalsbeek Bredius. Hij heeft het meeste zin in wiskunde. “Daar hou ik echt van”, zegt hij. Hij heeft al kennisgemaakt met zijn nieuwe klas, waarin een andere Montfoortenaar zit. De rest van de klas komt uit verschillende plaatsen. Arthur ziet echter op tegen biologie. Het fietsen naar de school in Woerden vindt hij “nog wel te doen.”
Ook Dyon gaat naar Kalsbeek, maar dan naar locatie Schilderspark. Hij gaat de Mavo/Havo 6 route volgen en kijkt vooral uit naar de Voetbal Academie. “Daarom heb ik ook voor deze school gekozen”, zegt hij. Hoewel hij ook de open dag van Minkema heeft bezocht, gaf de Voetbal Academie bij Kalsbeek de doorslag. Dyon weet al heel goed wat hij wil worden: “profvoetballer! Als dat niet lukt, dan word ik politieman”, zegt hij stellig. Arthur valt bij: “Ik wil ook politieman worden.” Dyon vindt wiskunde en godsdienst minder leuk, en het fietsen naar school wat lang. “Maar het is wel te doen”, denkt hij. In zijn nieuwe klas kent hij nog niemand uit Montfoort. Floortje voegt toe: “Maar we gaan wel samen op kamp!”
Floortje gaat ook naar Kalsbeek Schilderspark en start daar op het vwo. Ze heeft met name zin in Lichamelijke Opvoeding (LO), en ook scheikunde en biologie lijken haar leuk. “Ik heb geen zin in godsdienst, dat is heel saai! Het fietsen vind ik ook minder leuk, maar ik kan ook met de bus gaan”, zegt ze. “Dan zit je lekker.” Fiene, die basis kader gaat doen aan Kalsbeek Bredius, ziet op tegen wiskunde. Ze heeft nog niet echt een idee wat ze later wil worden. “Vroeger wilde ik kapper worden, maar nu weet ik het niet echt. Het lijkt me wel leuk om mijn eigen winkel te hebben.” Floortje zegt: “Ik wil wel iets doen met huizen inrichten, of ik ga in een restaurant werken of mijn eigen kledingbedrijf.”
Hoewel de kinderen uit groep 8 van de Graaf Jan van Montfoort school elkaar zullen missen, blijft de band sterk. Floortje besluit: “We gaan heus nog wel afspreken!” Met een mix van enthousiasme en gezonde spanning beginnen deze vier leerlingen aan een nieuwe fase in hun leven. Veel succes gewenst, Floortje, Fiene, Dyon en Arthur en alle andere kinderen die aan deze nieuwe fase beginnen...!















