
Bouwmarkt Hubo Haastrecht zet volgende stap in familiegeschiedenis
AlgemeenHubo Aerts Haastrecht kan met recht een begrip in de regio worden genoemd. Dit jaar vierde het bedrijf haar 112½-jarig bestaan. Het familiebedrijf heeft een rijke geschiedenis van vakmanschap en ondernemerschap die teruggaat tot het begin van de 20e eeuw. Inmiddels staat de vijfde generatie klaar om de leiding over te nemen. Kevin Aerts zet de familiegeschiedenis voort en wordt op termijn de nieuwe eigenaar van de welbekende doe-het-zelfwinkel op industrieterrein Galgoord.
We spreken vader en zoon Aerts in de vernieuwde winkel aan de Kuiperstraat. De geschiedenis van de huidige winkel gaat terug tot 1912. Toen richtte overgrootvader Aerts een schildersbedrijf op aan de Kleine Haven. Luc Aerts vertelt, in veel meer woorden dan we hier kwijt kunnen: “Het was een succesvolle onderneming, waarin later ook mijn opa en zijn broers de huizen en panden in Haastrecht en wijde omgeving schilderden. Uiteindelijk zette opa Kees het bedrijf zelf voort en nam mijn vader, hij heette ook Kees, het later over”. Dankzij de innovatieve visie van vader Kees verandert de winkel in de jaren ‘60 langzaam naar een doe-het-zelf winkel. Vanuit een magazijn werden eerst alleen gereedschap, spijkers en planken verkocht. Het blijkt een groot succes. Hierdoor verhuist het bedrijf in 1967 naar een grotere locatie op de Hoogstraat, een voormalige basisschool, en wordt omgedoopt tot ‘De Favoriet’. Een naam die naar eigen zeggen staat voor kwaliteit en service. “Deze locatie was heel bijzonder voor mij”, vertelt Luc, “Ik heb zelf namelijk als kind op deze kleuterschool gezeten en nu hadden wij een eigen winkel in hetzelfde pand! Elke zoveel jaar groeide de winkel en verbouwden wij een lokaal tot onderdeel van de winkel.”
Van schildersbedrijf naar doe-het-zelf winkel
Na enkele decennia ligt de focus steeds meer op het verkopen van producten, wordt het schildersbedrijf afgestoten en het assortiment doe-het-zelf producten verder uitgebreid. In 1982 neemt Luc Aerts de winkel van zijn vader over. In 1983 trouwt Luc met Mieke en gaat zij de boekhouding verzorgen. Het bedrijf groeit gestaag verder. Luc vertelt: “De komst van de wijken Bergvliet (Haastrecht) en Goverwelle (Gouda) zorgt voor een aanwas aan nieuwe klanten die de Hoogstraat goed wisten te vinden. Hierdoor groeiden we al snel weer uit ons jasje en gingen we op zoek naar een geschikte nieuwe locatie.” In 2000 vestigt de winkel zich op een ruime, nieuwe locatie op industrieterrein Galgoord. De verhuizing naar het moderne pand markeert een nieuwe fase. Door een aantal overnames binnen de inkooporganisatie volgen diverse naamswijzigingen op de gevel. Inmiddels is de naam Hubo al acht jaar hetzelfde, met een duidelijke visie op maatwerkproducten, kwaliteit en service.
Maatwerkproducten op locatie
De winkel wordt verder gemoderniseerd tot een eigentijdse bouwmarkt. Waar niet alleen doe-het-zelf producten te vinden zijn, maar ook een sterke focus ligt op het adviseren en verkopen van maatwerkproducten die ook door Hubo worden geplaatst bij klanten thuis. Uiteraard door de eigen montagedienst. Kevin zegt: “We hebben de winkel het afgelopen jaar flink aangepakt. Van de buitengevel tot het verplaatsen van stellingen met producten. Maar het meest opvallend zijn de nieuwe pleinen. De ene voor verf en behang, de andere voor onze maatwerkproducten zoals inbouwkasten, raambekleding, gordijnen, horren en voor- en binnendeuren. Dit maakt het uitzoeken niet alleen leuker, maar ook makkelijker: alle opties, kleuren en materialen zijn te zien en voelen.”
De toekomst
Nu de volgende generatie klaar staat om de winkel over te nemen, gaat ook het verhaal verder: Kevin Aerts, één van de zoons van Luc en Mieke, bereidt zich voor om de leiding van het familiebedrijf op zich te nemen. Kevin vertelt: “Ik vind het heel bijzonder om de winkel voort te mogen zetten. Met zo’n lange geschiedenis is het mooi dat er een hoofdstuk toegevoegd wordt en ik daar zelf een rol in mag spelen. Uiteraard doe ik dit niet alleen en ben ik blij dat Justin, mijn broer, naast mij staat. Hij is ontzettend handig en zorgt ervoor dat de montagedienst goed loopt. Natuurlijk blijven Leendert en Astrid ook onmisbaar binnen ons team bij Hubo Haastrecht.” De komende jaren blijven Luc en Mieke nog aan de winkel verbonden en zijn zij daar regelmatig te vinden. Daarna wil Luc het rustiger aan gaan doen. Hij vertelt: “Ik vind het nog veel te leuk om in de winkel te zijn. De afgelopen periode heb ik al verschillende taken aan Kevin kunnen overdragen. Zo kan ik in de toekomst wat minder werken en heb ik er alle vertrouwen in dat de winkel dezelfde service en kwaliteit kan bieden waar we al 112 ½ jaar bekend om staan.
Jubileumacties
Hubo Aerts Haastrecht kijkt vol vertrouwen naar de toekomst. Kevin zegt: “In juni hebben we drie bijzondere dagen om zowel mijn toetreding, als het jubileum en de afgeronde verbouwing van de winkel te vieren. Wat we precies gaan doen, laat ik nog even in het midden. De datum kunnen we wel alvast delen: Iedereen is van harte welkom op 20, 21 en 22 juni!”
Hubo Haastrecht | Kuiperstraat 6 | 0182-501246
haastrecht@hubo.nl | www.hubo.nl/haastrecht







