Afbeelding

Met gespitste oren

Algemeen

Bijna schatting zestig inwoners uit Montfoort, Linschoten, IJsselstein, Woerden, Kamerik, Zegveld en Alphen aan de Rijn zaten op woensdagavond 31 januari met gespitste oren te luisteren naar de vleermuizenpresentatie van IVN-gids en Duurzaam Montfoort-deskundige Gijs van Kempen bij Boer Hans Activiteiten aan de Mastwijkerdijk in Montfoort. Tot enkele uren voor de lezing meldden geïnteresseerden zich nog aan!

Voor vleermuizen is de laatste tijd veel belangstelling in de regio en in de media. Sinds de vleermuizenexcursie op Het Beloken Land van 25 augustus vorig jaar, is er veel los gekomen. Gijs is diverse malen geïnterviewd en heeft al meerdere presentaties mogen geven, recent nog in het woonzorgcentrum Antoniushof in Montfoort.

Dankzij zijn natuurlijke enthousiasme wist Gijs ook nu weer de bezoekers te boeien, niet alleen via zijn verhaal maar ook met zijn vele illustraties, filmpjes en interacties met het publiek. Vleermuizen zijn in het algemeen kleine, spannende fladderaars, die vooral ‘s avonds actief zijn en die je nauwelijks kunt waarnemen. Er is vaak speciale sonarapparatuur voor nodig om ze te kunnen opsporen. In de paringstijd in augustus is dat wat makkelijker, want dan wordt er veel gecommuniceerd tussen de mannetjes en vrouwtjes. Of ze daar ook rode oortjes van krijgen is niet bekend. Vleermuizen zijn ook hele nuttige diertjes omdat ze ‘s nachts tot wel duizend insecten kunnen eten, maar ze zijn helemaal niet zo eng zijn als menigeen denkt.

Er hebben zich de laatste weken bij Duurzaam Montfoort & Linschoten veel belangstellenden gemeld voor een vleermuizenkast. Ook vanuit (bouw)bedrijven is belangstelling getoond, omdat bij nieuw- of verbouw tegenwoordig rekening moet worden gehouden met het creëren van woonruimte voor deze actieve vliegende zoogdiertjes. Duurzaam Montfoort heeft om die reden een aantal vleermuizenkasten beschikbaar gesteld en kan bij de aanschaf en het transport voor andere geïnteresseerden bemiddelen.

Vleermuizen vliegen elkaar en ons als mensen gelukkig niet in de haren, daar kunnen we nog wat van leren! Ook wat dat betreft zijn veel mensen gisteravond een stuk wijzer geworden.

Afbeelding
Afbeelding
Voetbalverslagen + voetbalprogramma 13 minuten geleden
Afbeelding
VV Haastrecht herpakt zich na slordige eerste helft 1 uur geleden
Jeugdskaten bij SVO een ongekend succes
Jeugdskaten bij SVO een ongekend succes 2 uur geleden
Krijgt 'Concert voor de Vrijheid' volgend jaar weer een vervolg?
Concert voor de Vrijheid smaakt naar meer 3 uur geleden
Afbeelding
Klaverjasavond 16 uur geleden
Foto: Een zelfportret met het kenmerkende ijsvogeltje en camera erin verwerkt.
Wie oh die: Hans van den Hoven 18 uur geleden
Afbeelding
Wandel mee en ga fit de zomer door gisteren
Afbeelding
Herdenken 10 mei, 10:00